Obrabianie filmów (zmiana audio)

(Brunon Poloczek) #1

Witam. Proszę o radę jaki wybrać (stosunkowo prosty) program stworzenia filmu, a konkretnie jest dla mnie istotne to aby w nagranym na kamerze filmie wyciąć kawałek obrazu i w to miejsce wprowadzić np zdjęcia lub jakiś tekst, ale istotne jest to, aby audio z nagranego filmu na kamerze było nie przerywane. Może trochę zawile. Konkretnie: nagrywałem koncert znajomego zespołu i w czasie piosenki nawinęły się niepotrzebne obrazy. Chcę w to miejsce dać zdjęcia, jednak nie przerywając utworu.

Pozdrawiam.

(Pbk24) #2

Pewnie są inne programy, ale ja używam do tego celu Sony Vegas 10 Platinum HD.

Z początku program wydawał się jakiś ogromnie skomplikowany, mase przycisków itd. Kupiłem video kurs i w tydzień opanowałem podsatwy.

(pamix) #3

Pobierz sobie 30 dniową wersję Pinnacle VideoSpin albo Pinacle Studio. Może być tez zaproponowany powyżej program. W tym zestawie programów nie ma programu za darmo. Jeśli chcesz darmowy to jest taki wbudowany w system - Windows Movie maker - ale on raczej nie oferuje tej funkcji, ktorej potrzebujesz ale i tak sprawdź.

(Jareckowiak) #4

Da się to na Movie Makerze zrobić, trzeba tylko logicznie pomyśleć. Rzeczywiście nie da się ze środka wyciąć fragmentu, ale przecież można dodać do movie makera 2x ten sam film, i jeśli chcemy np. wycąć od 20 sekundy do 30 sekundy to dajesz 2 filmy i pierwszy przycinasz "od przodu" do 20 s. a drugi "od tyłu" to 30 s. i już. A jak chcesz pomiędzy to zdjęcie i muzykę no to "wkładasz" to zdjęcie pomiędzy te dwa pliki i na tym odcinku (tzn. 20-30s.) na osi czasu dodajsz muzykę. Mam nadzieję, że wyraziłem się prosto i nieskomplikowanie :smiley: