Obrabianie filmów (zmiana audio)

Witam. Proszę o radę jaki wybrać (stosunkowo prosty) program stworzenia filmu, a konkretnie jest dla mnie istotne to aby w nagranym na kamerze filmie wyciąć kawałek obrazu i w to miejsce wprowadzić np zdjęcia lub jakiś tekst, ale istotne jest to, aby audio z nagranego filmu na kamerze było nie przerywane. Może trochę zawile. Konkretnie: nagrywałem koncert znajomego zespołu i w czasie piosenki nawinęły się niepotrzebne obrazy. Chcę w to miejsce dać zdjęcia, jednak nie przerywając utworu.

Pozdrawiam.

Pewnie są inne programy, ale ja używam do tego celu Sony Vegas 10 Platinum HD.

Z początku program wydawał się jakiś ogromnie skomplikowany, mase przycisków itd. Kupiłem video kurs i w tydzień opanowałem podsatwy.

Pobierz sobie 30 dniową wersję Pinnacle VideoSpin albo Pinacle Studio. Może być tez zaproponowany powyżej program. W tym zestawie programów nie ma programu za darmo. Jeśli chcesz darmowy to jest taki wbudowany w system - Windows Movie maker - ale on raczej nie oferuje tej funkcji, ktorej potrzebujesz ale i tak sprawdź.

Da się to na Movie Makerze zrobić, trzeba tylko logicznie pomyśleć. Rzeczywiście nie da się ze środka wyciąć fragmentu, ale przecież można dodać do movie makera 2x ten sam film, i jeśli chcemy np. wycąć od 20 sekundy do 30 sekundy to dajesz 2 filmy i pierwszy przycinasz “od przodu” do 20 s. a drugi “od tyłu” to 30 s. i już. A jak chcesz pomiędzy to zdjęcie i muzykę no to “wkładasz” to zdjęcie pomiędzy te dwa pliki i na tym odcinku (tzn. 20-30s.) na osi czasu dodajsz muzykę. Mam nadzieję, że wyraziłem się prosto i nieskomplikowanie :smiley: