Obrabianie wideo z kamerki DVD

Witam!

Na początek chciałbym przeprosić za być może złe umieszczenie tematu w dziale, ale nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedniego działu. Proszę przenieść temat, jeżeli to potrzebne.

A teraz do tematu: Mam pytanie (problem). Posiadam kamerkę DVD i mam nagrany film. I po sfinalizowaniu chciałbym aby można było go obrobić w Windows Live Movie Maker (ewentualnie inne programy jeżeli trzeba).

I fajnie by było jak by było w jednym pliku, tak jak np. nagram telefonem wideo i mam jako jeden plik (załóżmy mp4, avi, obojętnie).

Mam nadzieję, że jasno to napisałem, chociaż może i chaotycznie, nie wiem jak się wyraźić.

No i czy da się to tak zrobić. Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam.

Da się.

Polecam użyć programu (Corel VideoStudio Pro X5 ewentualnie X4 X3). Otwierasz film w programie i zapisujesz w jednym formacie.

aby można było go obrobić w Windows

Co to jest obrobić,czy tylko w połączyć czy jakaś zawansowana edycja.

Popróbuj najpierw freware http://www.dobreprogramy.pl/Obrobka-i-k … s,105.html

jak stwierdzisz że jest dla ciebie za “krótkie” i ci nie wystarcza,to możesz oczywiście rozważyć zakup czegoś za kaskę.

do:maximeroeske,widzę że już w drugim poście napuszczasz na Corel VideoStudio Pro X5,to co ma go kupić ,czy za 30 dni sprzedać kamerkę,bo to komercyjny program trial tylko 30 dni a co potem będzie ChudyyPL szukał alternatywy (czyt.update w postaci cracka).

Chodzi mi o to, że jak sfinalizuje film w kamerce i chce go odtworzyć w komputerze, to on jakby… sam zrobił menu, podzielił bodajże na jakieś VIDEO_TS coś na tej zasadzie. Po klipie sam przeskakuje na kolejny klip.

W skrócie: chcę skonwerterować format DVD do normalnego formatu (np. wmv, avi, mp4 itp.)

EDIT: Jednak już sobie poradziłem, dziękuję wszystkim za pomoc! Pobrałem (płatny, trial) program MacX DVD Ripper Pro 6.8.2 i wszystko jest tak jak chciałem.

Pozdrawiam!