Obracanie zdjęć w OpenOffice chyba 4.x

Niestety zmuszony jestem w tym … dennym programie robić dokumentację i muszę wstawić obrazki. Czasem musze je obrócić. Czy ten pseudo-program ma taką opcję bo szukam i nic nie widzę.

 

Nie wiem jak w tym można pracować ale zmusiła mnie do tego specyfika pewnego przedsięwzięcia. Przekonwertowanie do office,a nie wchodzi w grę bo przecież zapis do worda kompletnie rozwala dokument. Czy te oszołomy szumnie rozwijające projekt nie wpadli na pomysł by móc obracać w dokumencie tekstowym obrazek? Sorry za zapis ale tak niedorobionego programu dawno nie widziałem… tak wiem jest za darmo ale niestety przez taki mały szczegół nie nadaje się do pracy. Napisać list do cioci ok, o reszcie trzeba zapomnieć. MS Office z Wordem jest 1000 lat przed OO.

 

Zna ktoś jakiś sposób działający?

 

Panie pseudo profesjonalisto. Więcej konkretów i mniej płakania, a i mleko z pod nosa wytrzyj, bo nie wszyscy muszą od razu wiedzieć z jakiej Pan jest gliny :wink:

Operacje obrócenia obrazu wykonuje się klikając ppm (prawy przycisk myszy) na obrazku, następnie z menu kontekstowego wybór opcji “obróć obrazek” następnie opcja czy ma być obrócony w prawo czy w lewo. W menu kontekstowym jest też opcja otwarcia obrazu w programie zewnętrznym do edycji gdzie możesz obrócić obrazek korzystając oczywiście z profesjonalnego Photoshopa który jak wiadomo jest najlepszy do obracania obrazków :slight_smile: