Obraz 1:1 Win XP SP2 - potrzebny plik

Witam wszystkich.

Od razu uprzedzam moderatorów, iż ta prośba nie nosi znamion piractwa. Otóż, potrzebuję obrazu CZYSTEGO SYSTEMU Windows XP SP2 do reinstalacji go na jednej maszynie. Licencja jest prawidłowa, lecz niestety swoją płytę pożyczyłem wujkowi, który gdzieś ją posiał i nie mam teraz opcji, żeby ją dość szybko znaleźć. Nie chcę ściągać z żadnych torrentów czy warezów, bo nie chcę ściągnąć śmieci dodatkowych, a z kolei system z MSDNAA nie będzie do końca legalny na tamtej maszynie (w razie kontroli pojawia się problem, bo właścicielka komputera nie studiuje), poza tym na MSDNAA nie ma XP SP2, jest tylko SP1a i SP3, a na tych (chyba) klucz z SP2 nie podejdzie, a jeśli tak, to proszę o potwierdzenie.

Szczerze? MOŻNA bez problemu ściągnąć obraz płyty w sieciach P2P. Mówimy oczywiście o rozwiązaniach w pełni legalnych.

Ponadto - zawsze mozesz z MSDNAA ściągnąć WinXP SP1a i dointegrować SP2. Ja bym tak robił…

Swojego czasu gdzieś jak dobrze się poszukało to bezpośrednio z M$ można było pobrać obraz płyty. Nie wiem jak to teraz wygląda. Co do MSDNAA tutaj nie powinno być problemu. SP to SP i możesz mieć SP3. Problem może być jednak inny. MSDNAA prawdopodobnie ma specyficzną grupę kluczy licencyjnych i pod win z MSDNAA nie podejdzie Ci klucz taki zakupiony normalnie. Tak samo sytuacja ma się z licencjami kupowanymi przez firmy produkujące laptopy.

No i kończąc. Jeśli w sieci najdziesz gdzieś płytkę 1:1 XP to ciągnij i instaluj. Nie będzie z tego powodu problemów.

Pogubiłem się.

Problem masz ty czy właścicielka komputera?

Płytkę ma twój wujek, czy wujek właścicielki komputera?

Po grzyba wujkowi potrzebna była płytka, bo chyba nie jako podstawka pod kufel?

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

OEM czy BOX?

Skąd “właścicielka” komputera miała tę płytkę, bo jeśli kupiła komputer z zainstalowanym już systemem, to może producent komputera będzie w stanie coś zaradzić.

Ps.: Jeśli z tej płytki system był instalowany (aktywowany OEM) na kilku komputerach to obawiam się, że na żadnym z nich nie będzie on teraz legalny.

Bzdury piszesz saturno.

Jesli sciagnie ISO to nie bedzie problemu z wpisaniem klucza.

Polecam stronke mydigitallife.com.

Głupoty !!

Licencja jest na naklejce a nie płycie.

System można zainstalować z dowolnej płyty aby tylko była ta sama wersja

Klucz nie jest do Sp2 czy Sp3 tylko pasuje do wszystkich wersji, Sp do tego nic nie ma, licencja też jest na wersję a nie na Sp !!

Zainstaluj z Sp3 i tyle

O ile masz licencję legalną

Pozdrawiam

@darek0107

Nie wiem do kogo to było ale jeśli też do mojej wypowiedzi to nie ma sprawy dam Ci laptopa z naklejką COA i zobaczymy czy zainstalujesz jakiegokolwiek windowsa na nim :slight_smile: Firmy czasem wykupują całą daną partię numerów i tylko one są rozpoznawane.

To samo może mieć miejsce w przypadku MSDNAA ale tego faktu akurat osobiście nie sprawdzałem.

Co do reszty jak najbardziej się zgadzam. Licencja COA to licencja i koniec. Nośnik jest tutaj mało istotny a wręcz nieistotny. Dlatego jeśli na komputerze jest legalna naklejka COA to nie ważne czy płytę ma wujek czy ktokolwiek inny. Pobieraj z netu sobie obraz 1:1 i instaluj.

@papierek - mam laptopa i instaluję na nim system z czystej płyty na podstawie COA i tyle w temacie, normalnie wszystko łyka, mogę też zainstalować system z MSDNAA i też będzie działał.

@saturno - problem ma właścicielka kompa, ja mam jej pomóc, to znaczy postawić od nowa system. Płytę ma mój wujek, a nie właścicielki. Była mu dana, a nie potrzebna - oddałem mu komputer z Windowsem XP, więc z czegoś formatować musiał, a mi do szczęścia sama płyta nie była potrzebna. OEM, ale to bez różnicy przy instalacji, klucz się liczy. Płytę miała wcześniej, nie wnikałem skąd - na obudowie jest naklejka, cała i niezdarta, więc nie robi mi, skąd miała płytę kiedyś tam n lat temu.

@greg81 - dzięki za stronkę, ale ma końcówkę “.info” :stuck_out_tongue:

@reszta - również dzięki za odpowiedzi, temat uważam za zamknięty.

@Hitm3n

O MSDNAA pisałem, że pewności nie mam.

Odnośnie laptopa… czy ja gdzieś napisałem, że wszystkie firmy tak robią. W pracy mamy taką jedną ciekawą sztukę IBMa. COA jest a jakoś z różnych płytek było instalowane i jakoś nie szło. Pomógł dopiero obraz płytki IBMa z systemem. Aby nie było pytań poprzedni użytkownik wywalił partycję Recovery :slight_smile:

No ale koniec OT. Wszystko faktycznie już jasne.

@papierek

Instalowałem system na wielu laptopach i XP i Win 7

Sprawa wygląda tak

Nowe laptopy są robione w fabryce płytą RECOVERY i cała seria ma jeden numer

Numery OEMowe na naklejkach nie są zazwyczaj wprowadzane przez MICROSOFT do systemy

Jeżeli nie uda Ci sie zarejestrować go przez internet tym numerem z naklejki robisz rejestracje przez automat telefoniczny

Jeżeli Ci tez nie pójdzie łączysz się Panią i ona Ci odblokuje ten numer w systemie bo ona wie że to jest prawdziwy numer

W przypadku systemów VISTA lu Win 7 sprawa jest prostsza

Odczytujesz numer z systemu WINPRODUCTKEYem

Instalujesz nowy system, taki sam

Rejestrujesz go plikiem xrm-ms dla danego producenta komputera

Możesz skopiować też licencję ABRem i przenieść ja po instalacji

Jeden warunek

Musi to być ta sama wersja systemu OEM

Musisz mieć legalny system bo inaczej to piractwo

No i jeszcze jedno

Ta metoda działa tylko dla tych numerów producenta wpisanych we fabrycznym systemie, dla tych z naklejki nie działa

A co do MICROSOFTU to dzwoniłem z 10 razy i nigdy nie miałam problemu z odblokowaniem numeru

Pani może zapytać tylko o model kompa, system i numer z naklejki

Pozdrawiam.

@darek0107

W większości się z Tobą zgodzę. Dzwonić można, to ostatecznie podziałało. Nie mniej jednak pierwotnie nie było takiej opcji. Weź np pod uwagę, że w takich Dellach w ogóle nie podajesz przy instalacji żadnego numeru z COA mimo że jedziesz z płyty a nie partycji Recovery. Co prawda jest to nadal płyta którą dostało się do laptopa markowana jako DELL. Możliwe, że są inne marki z takim rozwiązaniem. Idąc dalej instalując właśnie ten system z tej owej płyty jeśli chcę zmienić sobie klucz i próbowałem podać oryginalny z COA identycznego systemu tylko, że innego lapka to go już nie przyjął. Dlatego moje stwierdzenie, że firmy w końcu muszą jakoś rozliczyć się za Windowsa z M$ i tak wykupują całą partię jakiś numerów. Oczywiście nadal mogę być w błędzie a mój przypadek z laptopem prywatnym nic nie pokazuje i tyle. Z tym firmowym jak napisałem wyżej problem został dość szybko rozwiązany.

No i jeszcze taki dodatek :slight_smile:

Co do Visty Pro i np downgrade możesz sobie zainstalować XP z dowolnym kluczem. No oczywiście musisz mieć legalną COA na Win Vista Pro. Potwierdzane przy rozmowie telefonicznej ze wsparciem M$.

@papierek

Już Ci na to odpowiadam

Nie tylko jest tak w DELLach ale i Asusach czy innych

W biosie wpisana jest tablica i jak instalujesz z płyty np DELLa to ta błyta ma tam wpisany numer fabryczny, nie ten co jest na naklejce tylko inny. To jest tak zwany SLP key.

Żeby zainstalować windows musisz wziąść normalną płytę Windows XP i on wtedy zapyta o KEY (to jest legalne i gdybyś zadzwonił do MICROSOFTU i powiedział że chcesz zainstalowac czysty system kazaliby ci wziąśś jakikolwiek , tylko oryginalny !!

Wpisujesz KEY z naklejki, on Ci go przyjmie ale nie zarejestrujesz go normalnie bo trzeba dzwonić

W przypadku płyt z VISTA i Windows 7 instalacyjnych dla danego modelu różnia sie one od normalnego Windowsa tym, że oprócz różnych programów i smieci, jest na nich plik xrm-ms i KYY SLP a system automatycznie sam się rejestruje podczas instalacji.

Z DELLami był tylko jeden problem. Były takie co miały VISTĘ z możliwościa preinstalacji do XP, do czego była płyta. I tu była kicha bo tablica wpisana w BIOSIE nie pozwalała na zainstalowanie XP z tej płyty, a to był fabryczny system, tylko trza było instalować ze zwykłej a o KEY prosić microsoft bo na nalepce był od VISTY i nie pasował

POZDRAWIAM

DAREK

P.S. Strasznie nie lubię instalować systemów :smiley:

Poczytaj na temat System Locked Pre-installation

Mając zwykły XP i klucz DELLa można sobie samemu zrobić taką płytę z aktywacją OFFLINE czystego systemu, ale tego nie mogę Ci napisać jak to zrobić bo to jest nielegalne [-X

No i wszystko w zasadzie się zgadza :slight_smile: Tak jak napisałem wyjątek od pewnej reguły to laptop firmowy… ale nie ma co tego roztrząsać bo telefon do M$ wystarczył.