Obraz bez tła - jak to zrobić?

Jeśli np. mam obraz który jest pięciokątem i chce tylko ten obraz (bez tła!) to co mam zrobić ??

Możesz to zrobić w darmowym Gimpie lub płatnym Photoshopie.

http://www.google.pl/search?num=100&hl= … lr=lang_pl

Obrazek musisz zapisać np: jako gif, bo jpg nie obsługuje przeźroczystości.

Ja bym raczej radził png, większa paleta + półprzezroczystość. Jeśli tło jest jednolite, możesz nawet wykorzystać pakiet office - importujesz obraz, wybierasz kolor przezroczysty i “zapisz obraz jako…”.

Najlepszy format do tego to PNG24

Może być Photoshop 3???

Chodzi ci o CS3? Tak… Może być praktycznie każdy “normalny” program graficzny… Normalny czyli nie paint i mu podobne, może w W7 będzie w paincie obsługa przeztoczystości xD

Kamil432 , Paint w Widnows7 całkiem nieźle wygląda. Na pewno nie będzie to GIMP, ni Photoshop, ale zawsze coś (a szkoda).

Możesz o tym coś więcej powiedzieć? (Rozumiem że w Microsoft Word [mam 2007]), więc wchodze w formatuj obraz>cień i przeźroczystość na 100%. Lecz co dalej? Niegdyś w liceum same szóstki z informatyki, a teraz to już nawet takie błachosti zapominam :frowning:

EDIT// O boże - z pamięcią też nie jest najlepiej skoro zapominam o tematach napisanych 5 miesięcy temu :o

Nie cień, tylko w menu obrazu wybierasz kolorystykę, klikasz “Ustaw kolor przeźroczysty” i klikasz na tło.

Ale ja polecam robić coś jak fotomontaż. Użyj Photoshopa.

w pohotoshopie 7 - wybierasz gumke prawym przyciskiem myszy i zaznaczasz Magic Eraser czy jakos tak - klikasz na obrazku ktory kolor chcesz miec przezroczysty…