Obraz dysku - jaki program?


(pawelek5) #1

Witam,

Muszę wykonać kopię całego dysku na wypadek gdybym po reinstalacji systemu miał problem ze sterownikami (stary sprzęt). Chcę po prostu tak to zapisać, żeby po przywracaniu wszystko było tak samo. Co do bajta :mrgreen:

Szukałem w internecie jakiego programu użyć, ale jest tego bardzo dużo.

Co teraz byłoby najlepsze?


(Semtex) #2

Z darmowych to ten powinien się sprawdzić http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Todo-Backup-Free,Program,Windows,22322.html

Swego czasu używałem Acronis, wersja (niestety) płatna, spisał się bez zarzutu.


(Mosky) #3

Używam Macrium Reflect Free http://www.dobreprogramy.pl/Macrium-Reflect-Free,Program,Windows,20413.html

Podam przykład. Robiłem kopie aktywnego dysku C: (dysk z jedną partycja HDD 500GB - tylko system ok. 50GB) na nowy dysk SSD 120GB. Program nie bardzo chciał zrobić bezpośrednio kopie na dysk SSD podpięty przez USB, ale dobrym rozwiązaniem okazało się zrobienie najpierw obrazu systemu na dysku D: (dysk wewnętrzny z zainstalowanymi programami i innymi plikami), a następnie przywrócenie go na dysk SSD (po USB). Później podmieniłem dyski HDD 500GB na SSD 120GB. Wszystko odbyło się bezbłędnie. Po uruchomieniu lapka nie było żadnych problemów. Co do programu to chyba trzeba się darmowo zarejestrować na stronie i dostaje się na maila kod aktywacyjny, Także sprawdził się on bardzo dobrze (wcześniej z innymi HDD też) i nie ma kłopotu z jego aktualizacjami, które robi się z poziomu programu.


(darekkkk) #4

Clonezilla


(Neo) #5

Hmm z darmowych programów to mogę polecić program Keriver 1Click Restore Free

http://www.dobreprogramy.pl/Keriver-1Click-Restore-Free,Program,Windows,39279.html

Używałem tego programu jak nie miałem Acronis True Image, mogę z ręką na sercu polecacie ten program. Nie miałem z nim żadnego problemu.

A jeśli chodzi o płatny program to w moim przypadku tylko i wyłącznie Acronis True Image.

Pozdrawiam Serdecznie Jarek.


(struart) #6

Ja jakoś do takich celów wole rozwiązania linuxowe tak więc clonezilla. Nie jest tak ładna bo to program konsolowy, ale robi swoje.