Obraz dysku, najlepiej z poziomu windows

Obecnie używam od jakiegoś czasu “Paragon Backup & Recovery™ 2014 Free”, robi kopie partycji z poziomu windows, jest to wersja darmowa, dość szybki…

Jednak nie miałem okazji przywracać nim partycji systemowej, nie mam na obecną chwilę zaufania do tego programu gdyż nie przetestowałem go w pełni w boju.

Acronis z HirensBoot mnie nie zawiódł, ale raz, że uniemożliwia on robienie kopii z poziomu windows co jest uciążliwe jeśli chcemy robić systematycznie backupy, a dwa nie do końca jest to legalna wersja.

Clonezilla podpada pod ten sam problem.

Jeszcze jedna funkcja programu jest mi potrzebna, możliwość przeglądania pliku backupu, czasami zachodzi potrzeba wyciągnięcia jakiegoś pliku z backupu i również Paragon Backup & Recovery™ 2014 Free mi to umożliwia.

Na stronie producenta tej wersji znaleźć nei mogę, w ogóle mają burdel na stronie by się połapać w wersjach, a ja osobiście tego nie lubię gdy muszę się doszukiwać i nie ma jasnego i klarownego określenia danej wersji programu by mieć ją po prostu aktualną.

 

Zatem mam pytanie czy ktoś zmagał się już ze wspomnianym Paragon Backup & Recovery™ 2014 Free, co byście polecili do robienia kopii partycji systemowej oraz pozostałych?

Ma działac na Windows 7 64 bit i ewentualnie Windows 8 64bit.

Proszę przetestować Easeus Todo Backup

http://traxter-online.net/easeus-todo-backup-kompleksowy-sposob-na-kopiowanie-dyskow-i-partycji/