Obraz dysku niewidoczny ale istnieje

Stworzyłem obraz dysku za pomoca Clonezilli. /home/partimag zamontowałem w /dane na dysku z systemem pliku ext4.
Jak uruchamiam linuxa to nic w /dane nie widzę, a jak próbuję przywrócić obraz dysku Clonezillą to obraz jest widoczny.
Dysk którego obraz robiłem jest na FAT32.
Jak z poziomu mojego dysku zamontować ten obraz aby był widoczny.
Ja próbowałem sudo mount -t vfat /dev/sda5 /home/partimag Te /dane są na /dev/sda5. Raz coś zobaczyłem ale może to była fatamorgana :smiley: już tego nie powtórzyłem.
Czy jak nie widzę tego obrazu to mogę go nadpisać jakimś innym plikiem? :worried:

/dane to punkt montowania i jak obraz nie jest w nim zamontowany to nic tam nie zobaczysz.

Jaki jest cel montowania obrazu dysku przy uruchamianiu komputera?

Nie korzystam z Clonezilli ale wydaje mi się że taki obraz powinno się zamontować/odmontować za pomocą programu: Dyski (gnome-disks)

Podczas pracy clonezilla tymczasowo montuje dysk który ma być repozytorium pod ścieżka /home/partimage. Po wyłączeniu clonezilla nie masz tam co szukać.
Jeśli jako repozytorium użyłeś sda5 to zamontuj go gdziekolwiek np. do /mnt
Dlaczego jako parametr przy montowaniu partycji sda5 podajesz ze jest tam system plików fat? FAT chyba miałeś na partycji która kopiowałes, a nie w repozytorium.