Obraz dysku w nero 6


(Irekxara) #1

"zrobiłem" dwa wirtualne dyski tym programem ale nie wiem jak zrobić w nero obraz dysku

proszę o pomoc :frowning:


(goomish) #2

Jak to możliwe, że nie wiesz skoro już to dwa razy zrobiłeś? :slight_smile:

Anyway... Obrazy dysków (nrg czy iso) w Nero tworzy się nagrywając na specjalną nagrywarkę dostępną w Nero - Image Recorder.

Natomiast montowanie takiego obrazu, tak aby był widoczny jako napęd w systemie można wykonać wieloma programami - choćby Nero Image Drive ale także Alcohol (120 lub 52%), Daemon Tools i wiele innych.


(Irekxara) #3

witaj wszystko jest ok' tylko ze tego nie umiem pojąc

"nie umiem " znaleźć funkcji w nero6

Nero - Image Recorder

(goomish) #4

No cóż... niestety nie zademonstruję na obrazku, bo właśnie się okazało że ostatnia poprawka Windows Update unieruchomiła mi Nero :slight_smile: ale... na górnym pasku programu jest lista rozwijalna gdzie możesz wybrać jedną z obecnych w systemie nagrywarek. I między innymi właśnie tą Image Recorder. Alternatywnie - gdzieś obok (na pasku ikon programu) jest przycisk 'Wybór nagrywarki' i tam także możesz wybrać.

Dalej to już standardowo - nowa kompilacja -> Nagraj -> Wskaż nazwę i lokalizację pliku obrazu... i po kilku-kilkunastu minutach masz gotowy obraz :).

PS. Chociaż... kiepski, bo kiepski ale jakiś tam obrazek znalazłem. Chodzi o tą listę wyboru po lewej stronie ikon ! i ?


(Irekxara) #5

goomish

dzięki za pomoc działa ok' :mrgreen: