Obraz dysku wgrany na inny komputer

Niestety będę zmuszony czasowo pozbyć się jednego komputera w domku więc chciałbym aby wszystkie dane jakie są na nim zawarte przetrwały. Wraz z zainstalowanymi programami, moimi dokumentami itd.

I mam takie pytanie:

wiem iż da się stworzyć backup partycji, ale czy jeśli sformatuje ten drugi komputer i wgram na niego obecny backup to wszystko będzie dobrze?

Oczywiście zaraz po instalacji pousuwałbym niepotrzebne sterowniki i zainstalował te które są potrzebne na tamtym kompie.

I jeszcze jedno: bo ten komputer z którego będę chciał stworzyć obraz nie ma stacji dyskietek. Można sobie jakoś z tym poradzić?

Powiem tak, trick nie identyczny a podobny jest wykonalny na Windows 98 (kiedyś z kumplem zamieniliśmy się komputerami - on miał mocniejszy - a zachowaliśmy swoje dyski twarde). Windows 98 przeżył ten manewr jedynie trochę zwalniając swoje działanie (ale nieznacznie).

Jeśli chodzi o Windows XP to praktycznie o takiej sprawie można zapomnieć (Windows się nie podniesie w ogóle - poza tym należy pamiętać, że będzie chciał ponownej aktywacji, jeżeli ta w ogóle będzie wykonalna).

W związku z tym mimo wszystko polecam “zwykłe” przekopiowanie potrzebnych danych (moje dokumenty itp.).

Oczywiście jeśli jest to Windows z serii 9x (czyli 95, 98, Me) to powinno się udać bez żadnych problemów.

Co do problemu jakim programem to wykonać to znalazłem świetny moim zdaniem Acronis True Image - więc ta część pytania wypada.

Skiff jesteś pewien że system się nie podniesie?