Obraz dysku z preinstalowanym Ubuntu dla Virtualbox


(system) #1

Witam. Poszukuję obrazu dysku dla Virtualbox (*.vdi lub *.vmdk, mogą być skompresowane) z preinstalowanym Ubuntu. Niestety, udało mi się znaleźć tylko w formie torrentów, a ich wolę unikać. Najlepiej jakby można było go pobrać nie z FTP lecz z HTTP (oczywiście z możliwością zapałzowania pobierania i jego późniejszego wznowienia).

Z góry dziękuje za pomoc.


(kamil_w) #2

VirtualBox - darmowy

Ubuntu - darmowy

Jaki jest problem ze zrobieniem tego samodzielnie? ;|


(system) #3

Taki, że przy moim kompie instalacja raczej zajęła by sporo czasu, a ja niestety go nie mam.


#4

Pierwszego posta napisałeś o godz. 16. W tej chwili jest prawie 19 a Ty ciągle nie masz odpowiedzi. Jeżeli masz aż tak słabego kompa, że instalacja zajęłaby Ci na nim 3h, to daj sobie spokój - jest za słaby na instalację systemów na wirtualnej maszynie.


(system) #5

Nie do końca o to chodzi, instalacja trwa a ja nie mogę siedzieć bez przerwy przy kompie, ma on 3 userów i siedzie góra 20 minut na raz, więc to trochę za mało czasu żeby się bawić w instalacje. ROS u mnie chodzi nawet w miarę dobrze (ściągnięty obraz z preinstalowanym).


(roobal) #6

Gdybyś zajrzał na Google to byś zobaczył, że szybko byś znalazł obraz http://www.google.com/search?client=ubu … 8&oe=utf-8

Stąd możesz pobrać gotowe obrazy:

http://chrysaor.info/?page=images&filter=Ubuntu

http://linuxtracker.org/

Pozdrawiam!


(system) #7

Tyle że przez Google znaleźć można praktycznie tylko torrenty, a nie dość że wolę ich nie używać, to nie mogę tego robić. W linkach od ciebie tez są torrenty.


(roobal) #8

Z nietorrentami też nie było problemów http://isv-image.ubuntu.com/vmware/.

Pozdrawiam!


(dragonn) #9

http://www.ubucentrum.net/2010/05/pobie … buntu.html

A na przyszłość polecam http://sourceforge.net/projects/virtualboximage/files/ jedyne co to trzeba szukać na stronie projekt loginów i hasła do system, ale zazwyczaj są jakieś domyślne.


(roobal) #10

@dragonn na stronie Ubucentrum jest właśnie link do torrentów, na które kolega narzeka :wink:

Pozdrawiam!