Obraz na ekranie laptopa jest przekłamany

Zmieniłem laptop dobre rok temu i choć miał być lepszy bo DELL(wszystkie parametry doskonałe!), to dopiero teraz mam problem. System nadal win 7 więc powinno być OK. Ale ustawić kolorów wyświetlacza ekranu nie da się w żaden sposób. Kolor jest taki, jakby na ekran założono niebieski filtr. Próba wywalenia przez gammę tego niebieskiego powoduje jedynie to, że kolor w najlepszym układzie robi się w tonacji brązowawej. Nie jestem w stanie ustawić NORMALNYCH barw, jakie były na starym Lenovo.
Może ktoś ma jakiś pomysł, może jakiś program?
Męczę się rok i chyba sam nic nie wymyślę :frowning:

Nie, to nie jest aż tak źle:) Zwyczajnie odcienie są zimne oscylujące do niebieskiego!

Ot, taka matryca. Różne wyświetlacze mają różne parametry. Twój błąd i zapewne brak wiedzy że nie sprawdziłeś możliwości matrycy przed zakupem.

Moja wina, moja bardzo wielka wina ! Nabrali mnie przy zakupie. Szczególnie że w każdym miejscu (gdy patrzę na ekran pod kątem) barwa się zmienia. To mi zaraz podsunęło matrycę. Ale człowiek jest ufny, no i w dodatku mało zorientowany w temacie.
Co robić z tym badziewiem?

Ten typ laptopa tak może mieć i to jest normalne. Ale jeśli masz jeszcze gwarancję, chce Ci się bawić, możesz reklamację złożyć.

Oj, nie chce mi się! Wmówią mi, że wiedziałem, co kupuję. A da się to jakoś poprawić programem ?

Programem nic nie zrobisz.

No, to sorry ! Wybaczcie zawracanie głowy.
A na jakie matryce zwracać uwagę na przyszłość ?

Matowa matryca powinna być ok. Miałem dwa laptopy, w jednym z nich odcień kolorów był zimny (podchodził pod niebieski), zaś w drugim matryca miała blade kolory. To jest całkiem normalne w przypadku laptopów.

THX ! Miłego dnia.

Poszukaj i wgraj inny profil. Ja na Lenovo wgrałem profil od MSI 6500K bo był za zimny i teraz jest dobry.
Trzeba poszukać profili i popróbować, albo kalibrator sprzętowy i utworzyć profil

Na ile jest to bezpieczne?

Nie rozumie - profile możesz wgrywać jakie chcesz i sam tworzyć - potem wybierasz je z “zarządzanie kolorami”
A na jaki masz obecnie ustawiony?

darek0107 nie wiem jak WGRAĆ profil, tego nie próbowałem
mam kilka profili, które sam stworzyłem, ale one niczego nie zmieniły
ekran nie stał się przez to lepszy a jedynie bardziej przystosowany dla mojego oka

@anon53970806

Miałam podobnie po wymianie matrycy, bardzo drażnił mnie niebieski odcień, szukałam i znalazłam świetny programik, którym można skorygować kolory wyświetlacza ekranu.
http://szuman.eu/2008-07-28-gamma-panel-vel-gapa.html

Programik świetny, ale to samo i nic innego mogę zrobić w opcjach grafiki. Popróbuję jeszcze: https://www.dobreprogramy.pl/HCFR-Colorimeter,Program,Windows,56264.html
Ale raczej marnie to widzę :frowning: