Obraz na ekranie laptopa jest przekłamany

(januss) #1

Zmieniłem laptop dobre rok temu i choć miał być lepszy bo DELL(wszystkie parametry doskonałe!), to dopiero teraz mam problem. System nadal win 7 więc powinno być OK. Ale ustawić kolorów wyświetlacza ekranu nie da się w żaden sposób. Kolor jest taki, jakby na ekran założono niebieski filtr. Próba wywalenia przez gammę tego niebieskiego powoduje jedynie to, że kolor w najlepszym układzie robi się w tonacji brązowawej. Nie jestem w stanie ustawić NORMALNYCH barw, jakie były na starym Lenovo.
Może ktoś ma jakiś pomysł, może jakiś program?
Męczę się rok i chyba sam nic nie wymyślę :frowning:

(zbigg47) #2
(januss) #3

Nie, to nie jest aż tak źle:) Zwyczajnie odcienie są zimne oscylujące do niebieskiego!

(~MacG) #4

Ot, taka matryca. Różne wyświetlacze mają różne parametry. Twój błąd i zapewne brak wiedzy że nie sprawdziłeś możliwości matrycy przed zakupem.

(januss) #5

Moja wina, moja bardzo wielka wina ! Nabrali mnie przy zakupie. Szczególnie że w każdym miejscu (gdy patrzę na ekran pod kątem) barwa się zmienia. To mi zaraz podsunęło matrycę. Ale człowiek jest ufny, no i w dodatku mało zorientowany w temacie.
Co robić z tym badziewiem?

(Paweł A.) #6

Ten typ laptopa tak może mieć i to jest normalne. Ale jeśli masz jeszcze gwarancję, chce Ci się bawić, możesz reklamację złożyć.

(januss) #7

Oj, nie chce mi się! Wmówią mi, że wiedziałem, co kupuję. A da się to jakoś poprawić programem ?

(Paweł A.) #8

Programem nic nie zrobisz.

(januss) #9

No, to sorry ! Wybaczcie zawracanie głowy.
A na jakie matryce zwracać uwagę na przyszłość ?

(Paweł A.) #10

Matowa matryca powinna być ok. Miałem dwa laptopy, w jednym z nich odcień kolorów był zimny (podchodził pod niebieski), zaś w drugim matryca miała blade kolory. To jest całkiem normalne w przypadku laptopów.

(januss) #11

THX ! Miłego dnia.

(darek0107) #12

Poszukaj i wgraj inny profil. Ja na Lenovo wgrałem profil od MSI 6500K bo był za zimny i teraz jest dobry.
Trzeba poszukać profili i popróbować, albo kalibrator sprzętowy i utworzyć profil

(Paweł A.) #13

Na ile jest to bezpieczne?

(darek0107) #14

Nie rozumie - profile możesz wgrywać jakie chcesz i sam tworzyć - potem wybierasz je z “zarządzanie kolorami”
A na jaki masz obecnie ustawiony?