Obraz na monitorze dopiero po minucie

No właśnie od włączenia monitora tyle muszę czekać by cokolwiek zobaczyć . Czy może to mieć związek z nowym modemem, bo wymieniano mi go niedawno? A może z kartą graficzną?

Dodane 11.11.2010 (Cz) 11:10

I jeszcze jedna obserwacja. Do czasu pojawienia się obrazu nie da się wyłączyć monitora

Hej,

Raczej mało prawdopodobne. Gdyby istniał konflikt sprzętowy, zapewne jedno z urządzeń w ogóle by nie działało.

To już wiele bardziej możliwe. Choć jeśli dołożymy informację o niemożności wyłączenia monitora obstawiałbym, że to właśnie on jest uszkodzony. Jeśli masz możliwość sprawdź go na innym komputerze. Możesz też zrobić proces odwrotny i spróbować podłączyć inny monitor do komputera. Czy wtedy problem także występuje? A może monitor posiada kilka wejść sygnałowych? Może podłączony jest na przykład przez D-Sub, a domyślnie wyszukuje sygnał przez DVI i dopiero po czasie bezczynności przechodzi na drugie ze źródeł sygnałowych?

:arrow: Czy możesz to nieco bardziej dokładnie opisać - problem pojawia się przy włączaniu komputera czy także po wyłączeniu i ponownym włączeniu monitora?

:arrow: Co to za monitor? Podaj markę i dokładny model.

:arrow: Jaką posiadasz kartę graficzną?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Też mi to wygląda na to że źródło problemu jest w samym monitorze

Dodałbym jeszcze dwa pytania:

:arrow: Czy problem pojawia się tylko jak monitor został włączony równo z komputerem, czy problem ten jest też jak najpierw odpalisz komputer z wyłączonym monitorem a dopiero za jakiś czas go włączysz?

:arrow: Czy masz podłączony tylko 1 monitor czy 2 lub więcej (ja mam główny monitor podłączony pod D-Sub i dodatkowy pod DVI i okazuje się że na głównym obraz pojawia się dopiero przy logowaniu bo domyślnie karta nadaje sygnał na DVI)?

Hej,

W czasie uruchamiania komputera na domyślnych sterownikach możliwa jest obsługa tylko jednego ekranu. Dopiero po władowaniu się sterowników możliwe jest wyświetlenie obrazu na kolejnych z ekranów. Oczywiście takie opóźnienie występuje tylko przy uruchamianiu systemu - przy wybudzaniu czy włączaniu samego monitora obraz powinien pojawiać się bez opóźnień.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dimatheus , ja mam zainstalowane odpowiednie stery od nvidii i w nich ustawiłem ten podpięty pod D-Sub jako główny ale karta i tak wszystko wyświetla na tym podłączonym pod DVI (włącznie z biosem) aż do wyświetlenia ekranu logowania.

Ale wspomniałem tu o tym tylko dlatego że opis podany przez kolegę trochę to przypomina (jeśli masz pomysł jak to zmienić to już na PW do mnie żeby tu nie zaśmiecać).

Dzięki za tyle hipotez. Problem pojawia się zawsze, ilekroć wyłączę na chwilę monitor (przy działającym kompie ale i gdy włączam komp i monitor). Mam monitor ACER AL1717, kartę Nvidia. Co ciekawe, nawet gdy nie ma obrazu, w tle słychać wszystkie dźwięki a więc jest jakaś łączność. Nie bardzo wiem o co chodzi z tymi ustawieniami na D-Sub i DVI, ale może i tu jest problem. Gdzie to się sprawdza? Mam podłączony tylko jeden monitor

Monitor z tego co znalazłem w opisach ma DVI i D-Sub, zobacz w instrukcji lub opcjach monitora czy jest możliwość przełączenia źródła sygnału, u siebie w Samsungu SM 740BF mam przełącznik który przełącza źródła np przy podłączeniu dwóch kompów pod jeden monitor, lub zmianie karty graficznej mającej inne wyjście.

Hej,

Ustawienia tego należałoby szukać w jakiś bardziej zaawansowanych opcjach karty graficznej. Choć z reguły jest tak, że w kartach wyposażonych w złącze DVI oraz D-Sub, to pierwsze jest nadrzędnym. Widocznie producent doszedł do wniosku, że skoro wyjście cyfrowe jest lepsze, to ono będzie domyślnym. Dopiero władowanie sterowników coś zmienia w tej sytuacji…

To potwierdzałoby tezę, że winne jest wykrywanie poszczególnych źródeł sygnału.

A przez który z portów masz podłączony monitor - przez DVI czy D-Sub?? Najlepiej zajrzeć też do instrukcji i poszukać - tak jak napisał Tobi czy monitor jest wyposażony w przełącznik źródła sygnału. Wtedy zamiast czekać aż monitor sam się przełączy, wymuszasz to przyciskiem.

Pozdrawiam,

Dimatheus