Obraz na monitorze PC lepszy niż na matrycy laptopa

Oglądając filmy (720p lub 1080p) na laptopie Lenovo Y550 zauważyłem że od czasu do czasu w trakcie ich odtwarzania pojawia się pojedyncza czarna linia. Pojawia się zawsze wtedy kiedy w filmie kamera (obraz) przesuwa się poziomo (np. pokazuje napis na murze przesuwając się z litery na literę). Jest to jakby piksel. Kiedy obraz w filmie jest statyczny i pokazuje obiekt który akurat się nie porusza albo porusza się ale wolno to wszystko jest ok. Na innych materiałach (np. z you tube) czegoś takiego nie ma.

Problem ten nie występuje na starym już PC i jego monitorze. Nie wiem czy to kwestia tego że matryca w lapku nie ma takiej dużej rozdzielczości jak monitor (tylko 1366 x 768) czy mam zepsutą kartę graficzną w tym lapku (GeForce GT 130M). Jest szansa że jak podłączę jakiś dobry monitor do lapka to będzie lepiej?

Masz problem z synchronizacją pionową. Zobacz na innym odtwarzaczu i/lub kodekach. Możesz też PPM na pulpicie > panel sterowania NVIDIA > zarządzanie ustawieniami 3D > Synchronizacja pionowa i pobawić się dostępnymi opcjami.

Dzięki za nakierowanie na to co trzeba. W media player classic pobawiłem się w opcjach “renderer”. Tam była jakaś opcja dotycząca synchronizacji pionowej. Zaptaszkowałem ją i na razie nie widzę tych pikseli/pasków na ekranie. Nadam mam jednak wrażenie że na monitorze filmy ogląda się lepiej niż na laptopie. Ten sam film (720p) a na monitorze obraz jest ostrzejszy i bardziej wyraźny.

W każdym razie wielkie dzięki;)