Obraz na monitorze "pływa"

Witam! Jak w temacie. Obraz od mojego monitora pływa:/ czasami jest O.K. i nie ma znaczenia czy uruchomię kompa raz jeszcze, czy poczekam. Po prostu “pływa”. Nawet użyłem opcji: rozmagnesowanie i nic. Nie wiem czy to problem karty graficznej czy monitora. Jakieś sugestie?:slight_smile:

Jakie Masz ustawione odświeżaniu ekranu? Obraz “pływa” już na starcie komputera, czy dopiero w systemie? Sprawdź kabel, czy dobrze siedzi, spróbuj z innymi sterownikami do karty graficznej.

No własnie, ciekawa uwaga, obraz pływa tuż po wejściu do systemu. Bo kiedy mam okno powitalne, czy wybór konta, to jest oki, ale jak już wejde do systemu, to obraz pływa:/

sprawdz odswiezanie i poszukaj w menu monitora funkcji degauss czy jakos tak to jest rozmagnesowywanie ekranu.

a sorry juz to robiles, moze z monitorem cos sie dzieje nie tak?

a co do ustwaień odświeżania ekranu, to zapytam, gdzie to jest?;>

Możesz dokładniej opisać “pływanie obrazu” ?

Jaką posiadasz kartę graficzną i jaką wersję sterownika masz zainstalowaną ?

Rozumiem, że posiadasz monitor CRT ? Ilu calowy ?

EDIT:

Prawoklik na Pulpicie -> Właściwości -> zakładka “Ustawienia” -> przycisk “Zaawansowane” -> zakładka “Monitor”.

To sa takie poprzeczne, drobne fale. Te fale są po bokach monitora, w centrum ekranu się nie pojawiają. Monitro to LG Flatron, z dupą, taki popielaty, 17’ . Karta graficzna to: GeForce4 MX 440 (64 MB) a sterowniki pochodzą z oryginalnej płyty, którą posiadam. Niczego nowego nie pobierałem z internetu.

a odświeżanie ekranu ustawione na: 60 Hz

Popsujesz sobie wzrok.

Rozdzielczość ustaw na 1024x768, a odświeżanie na 85Hz. To zalecane ustawianie dla 17 calowego monitora CRT.

Po zmianie napisz, czy obraz faluje nadal.

Postąpiłem jak wyżej, czyli Rozdzielczość na 1024x768, a odświeżanie na 85Hz. Falowanie bez zmian.

chwila… jest jakaś poprawa:)

Zobaczymy na jak długo;) I dzięki za radę!:slight_smile:

Takie ustawienie pozostaw.

Czy w pobliżu monitora nie znajdują się jakieś urządzenia emitujące promieniowanie magnetyczne (np. telewizor, lodówka, kuchenka mikrofalowa, subwoofer głośników) ? Urządzenie te może powodować zakłócenia nawet jeżeli znajduje się za ścianą.

yyy, ja u siebie w pokoju, w pobliżu monitora nie mam. Chociaż sąsiad może mieć, ściany są cienkie. Z tego co wiem ma głośniki przy ścianie.

Same głośniki (jak Masz) też odsuń od monitora.

EDIT: widzę, że już nieaktualne.

Dociśnij kabel do karty graficznej, sprawdź też kabel zasilania przy monitorze.

Takie ustawienia pozostawiłem:)

Od kilku minut jest dobrze. Kabli nie sprawdzałem. Póki co, monitor spisuje się dobrze:) Wielkie dzięki:) Mam nadzieję, ze to było to:)

Głośniki zza ściany również mogą powodować zakłócenia na monitorze.

Jakby problem pojawił się znów, to odstaw na próbę monitor od ściany i sprawdź, czy się poprawiło.

Hmm ja też mam taki problem nawet zmieniałem kabel. A n.p może być to głośnik ba baterie lub lampka biurkowa

A zauważyłeś. że post jest sprzed 12 lat? juz lampki na monitor nie działają :slight_smile: