Obraz na monitorze "pływa"

(pihor) #1

Witam! Jak w temacie. Obraz od mojego monitora pływa:/ czasami jest O.K. i nie ma znaczenia czy uruchomię kompa raz jeszcze, czy poczekam. Po prostu "pływa". Nawet użyłem opcji: rozmagnesowanie i nic. Nie wiem czy to problem karty graficznej czy monitora. Jakieś sugestie?:slight_smile:

(Cosik Ktosik) #2

Jakie Masz ustawione odświeżaniu ekranu? Obraz "pływa" już na starcie komputera, czy dopiero w systemie? Sprawdź kabel, czy dobrze siedzi, spróbuj z innymi sterownikami do karty graficznej.

(pihor) #3

No własnie, ciekawa uwaga, obraz pływa tuż po wejściu do systemu. Bo kiedy mam okno powitalne, czy wybór konta, to jest oki, ale jak już wejde do systemu, to obraz pływa:/

(Dudus834) #4

sprawdz odswiezanie i poszukaj w menu monitora funkcji degauss czy jakos tak to jest rozmagnesowywanie ekranu.

a sorry juz to robiles, moze z monitorem cos sie dzieje nie tak?

(pihor) #5

a co do ustwaień odświeżania ekranu, to zapytam, gdzie to jest?;>

(Seba86mu) #6

Możesz dokładniej opisać "pływanie obrazu" ?

Jaką posiadasz kartę graficzną i jaką wersję sterownika masz zainstalowaną ?

Rozumiem, że posiadasz monitor CRT ? Ilu calowy ?

EDIT:

Prawoklik na Pulpicie -> Właściwości -> zakładka "Ustawienia" -> przycisk "Zaawansowane" -> zakładka "Monitor".

(pihor) #7

To sa takie poprzeczne, drobne fale. Te fale są po bokach monitora, w centrum ekranu się nie pojawiają. Monitro to LG Flatron, z dupą, taki popielaty, 17' . Karta graficzna to: GeForce4 MX 440 (64 MB) a sterowniki pochodzą z oryginalnej płyty, którą posiadam. Niczego nowego nie pobierałem z internetu.

(pihor) #8

a odświeżanie ekranu ustawione na: 60 Hz

(Seba86mu) #9

Popsujesz sobie wzrok.

Rozdzielczość ustaw na 1024x768, a odświeżanie na 85Hz. To zalecane ustawianie dla 17 calowego monitora CRT.

Po zmianie napisz, czy obraz faluje nadal.

(pihor) #10

Postąpiłem jak wyżej, czyli Rozdzielczość na 1024x768, a odświeżanie na 85Hz. Falowanie bez zmian.

(pihor) #11

chwila... jest jakaś poprawa:)

(pihor) #12

Zobaczymy na jak długo;) I dzięki za radę!:slight_smile:

(Seba86mu) #13

Takie ustawienie pozostaw.

Czy w pobliżu monitora nie znajdują się jakieś urządzenia emitujące promieniowanie magnetyczne (np. telewizor, lodówka, kuchenka mikrofalowa, subwoofer głośników) ? Urządzenie te może powodować zakłócenia nawet jeżeli znajduje się za ścianą.

(pihor) #14

yyy, ja u siebie w pokoju, w pobliżu monitora nie mam. Chociaż sąsiad może mieć, ściany są cienkie. Z tego co wiem ma głośniki przy ścianie.

(Cosik Ktosik) #15

Same głośniki (jak Masz) też odsuń od monitora.

EDIT: widzę, że już nieaktualne.

Dociśnij kabel do karty graficznej, sprawdź też kabel zasilania przy monitorze.

(pihor) #16

Takie ustawienia pozostawiłem:)

(pihor) #17

Od kilku minut jest dobrze. Kabli nie sprawdzałem. Póki co, monitor spisuje się dobrze:) Wielkie dzięki:) Mam nadzieję, ze to było to:)

(Seba86mu) #18

Głośniki zza ściany również mogą powodować zakłócenia na monitorze.

Jakby problem pojawił się znów, to odstaw na próbę monitor od ściany i sprawdź, czy się poprawiło.