Obraz nie nadąża za akcją?

Hi!

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem nowego komputera na dość nowoczesnej konfiguracji i jestem z jego pracy bardzo zadowolony. Jednak pewnego dnia przy wspólnej grze ze znajomymi w piątkowy wieczór zauważyliśmy dziwne zjawisko w grze Pro Evolution Soccer 10 a później sam stwierdziłem to podczas strzelania w Call of Duty: Modern Warfare 2.

Ciężko jest to opisać a tym bardziej zobrazować screenem ale spróbuje. Mianowicie, gdy w grze jest szybka akcja np. w PES wykopnie piłki z bramki na drugą połowę; w Cod szybki obrót akcji - pojawiają się dziwne paski na monitorze. Wygląda to tak, jakby po prostu obraz nie nadążał za monitorem.

Zrobiłem test 3DMark 06 i zainstalowałem aktualne sterowniki ze strony nVidii. W testach 3D wyszło mi 16 pkt. Czym może być spowodowane takie zjawisko?

Dla potrzeby podam zestaw:

Intel Core i5

Palit GeForce GTX 260

2048MB GoodRam 1600MHz

Gigabyte P55-UD3

Samsung SyncMaster P2250 22 cale.

Gry oryginalne? :smiley:

Więc co tu ma oryginalność gier -.-

Czy to czasem nie sterowniki?

Zmniejsz rordzielczość obrazu na mniejszą np 1280x1024 i powinno pukac

Dokładnie, co w tym przypadku ma piernik do wiatraka? Ale gry oryginalne.

Przecież wyraźnie napisałem, że pobrałem najnowsze ze strony producenta.

To chyba nie jest rozwiązanie, skoro grafika wyciągnie 2500xileś a monitor ma optymalną 1600xileś a nawet 1900.

Ma ktoś jeszcze jakieś konkretniejsze podpowiedzi?

Włącz synchronizację pionową w ustawieniach gier… znany też jako V-sync.

pokombinuj w ustawieniach karty.zamiast sterowane przez aplikacje 3d.wez na recznie.ustaw maksymalnie najlepsza jakosc.bez zadnych trybow zgodnosci