Obraz nie wyświetla się na TV przez kabel HDMI

W czasie ładowania wyłącz (power przytrzymaj 10`), tak z 3-razy to wyskoczy możliwość wejścia w trybie awaryjnym.

Swoją drogą ciekawe gdzie dokładnie „mieszał” kolega z ustawieniami, że całkowicie zablokował funkcję dodatkowego ekranu, ponieważ co do samej rozdzielczości, to raczej na TV lub monitorze coś by się jednak pokazywało o ile nie ustawił jakiejś nie obsługiwanej przez kartę, czy też odbiorniki.
Najlepiej jeszcze próbować na włączonym TV lub monitorze wypinać i wpinać kabel HDMI, obserwować, czy w ogóle pojawiają się jakieś komunikaty przełączając klawiszem funkcyjnym Fn razem z F5.
Oczywiście trzeba odczekać jakiś czas nim w ogóle jakiś komunikat się pojawi.
Nie zawadzi również zrobić odwrotnie, wlączyć najpierw odbiornik a dopiero potem laptop.
TV przed użyciem wyłączyć na chwilę z sieci…zresetuje to ustawienia HDMI.

To jak nie pójdzie, trzeba ją odpiąć. Swoją drogą może matryca jest ok, tylko kabelek siedzi.

Będę wieczorem w domu to posprawdzam wasze pomysły i dam znać.

Jak podasz model matrycy, a twoja będzie uszkodzona, to może znajdę jakąś matrycę z wadą w serwisie, np z duszkami, czy z linią itp. to jeśli pokryjesz koszt wysyłki, to ci wyślę, będzie idealna na takie sytuacje.

Dobra rozkrecilem laptopa ale nie jestem pewien który to kabelek od matrycy wydaje mi się ze ten największy przyklejony taśma

Ten będzie od klawiatury. Obstawiałbym ten koło wentylatora, tuż obok złącza zasilania ale wrzuć zdjęcie całej płyty głównej.

Jaki to model laptopa. Na zdjęciu raczej żadne złącze nie jest od taśmy matrycy.

Raczej od strony matrycy trzeba było zajrzeć, a nie płyty.

acer nitro 5 an515-42 r5xb. Zdjęcie całej pyty podeśle wieczorem.

Po drugiej stronie tej płyty nie ma żadnych złączy. Ogólnie płyta wygląda tak, a złącze od taśmy matrycy oznaczone jest jako JEDP1 - masz tutaj zaznaczone:

Tamto, które podejrzewałem wcześniej to pewnie jest do taśmy flex od jakiegoś modułu USB itp.

Na pierwszy rzut oka złącze 30pin eDP, matryca slim 15.6" z uszami. W środę mogę zobaczyć czy mam taką z jakąś wadą, do oddania. Ale dobre by było, żebyś sprawdził, bo może zwyczajnie w samej matrycy wtyczka się wysunęła.

Jasne sprawdzę to ale dopiero w weekend aktualnie jestem w Niemczech do soboty

Witam ponownie. Trochę przedłużył mi się pobyt w Niemczech i dzisiaj dopiero odłączyłem matryce i BUM działa! Wielkie dzięki panowie za pomoc pozdrawiam i życzę miłej niedzieli! Jeszcze jak byście podpowiedzieli gdzie znajdę procesor przydało by się wymienić pastę chłodząca

Procesor zaznaczony na seledynowo:

Starą pastę z układu chłodzenia i procesora czyścisz alkoholem izopropylowym (IPA, izopropanol) lub np. jakimś PCB Cleanerem i np. patyczkiem higienicznym.

Jeżeli na układzie graficznym też jest pasta to zmień ją także, jeżeli będzie tam termopad i będzie nadal lepki to termopad zostaw - to samo tyczy się kości pamięci VRAM.

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.