Obraz nie wyświetla się na TV przez kabel HDMI

Witam,

jakis czas temu padła mi matryca w laptopie jakoś szczególnie mi to nie przeszkadzało bo łączyłem się kablem hdmi z monitorem/tv. Jakis czas temu bawiłem się w opcjach obrazu i tu się pojawia problem. Po restarcie laptopa obraz już nie chciał się wyświetlić zakładam ze ja coś pomieszałem, kabel i monitor działają bo sprawdzałem na drugim laptopie. Teraz pytanie co mogę zrobić w takiej sytuacji

Testuj kombinację klawiszy Windows + P.

Przy jakiś starych telewizorach warto też uruchomić go chwilę po uruchomieniu laptopa, by uniknąć problemu „braku sygnału” na jaki nie pomaga nic poza wypięciem TV z prądu.

Próbowałem opcji Windows+P. Raz strzałka w dół, dwa razy, trzy razy, cztery razy niestety nic. Rowniez próbowałem Fn+f1,2,3 itd. Telewizor nowy. Dodam rowniez ze ostatni raz jak ekran się wyświetlał to zdupikowal się i zajmował jedynie 1/4 powierzchni telewizora.

W laptopach przeważnie pod funkcyjnymi klawiszami jest przełączanie monitora.
FN + różne kombinacje F. Zwykle są grafiki sugerujące co dany przycisk robi.

Kolega zapomniał podać jaki to lapek i ewentualnie system.
To uprościłoby sprawę.

Laptop to acer nitro 5 an515-42 r5xb, Windows 10

Witaj @ozet93

Spróbuj odświeżanie wyświetlaczy

Shift + Ctrl + Win + B

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

Niestety nie pomogło.

1 polubienie

Zmieniłeś ustawienia, które TV nie obsługuje, może jakiś monitor pomoże, ale monitor nie TV.

Niestety z monitorem jest to samo. Skacze tylko z hdmi na analogowe i z analogowego na hdmi. A jak by kupić i spróbować kablem hdmi/vga? Czy to tylko starta kasy?

spróbować można powinny być inne ustawienia.

Sprawdź, czy pojawi się obraz w trybie awaryjnym Windowsa

O ile widać ekran startowy, BIOS/UEFI lub Bootloader Windows 10 w trybie kafelkowym.

Jak kilka razy wywali w trakcie ładowania to wyskoczy możliwość wejścia w trybie awaryjnym.

A najlepiej na przyszłość warto mieć możliwość uruchamiania w awaryjnym jak w 7, trzeba w tym celu w konsoli z prawami administratora wpisać bcdedit /set bootmenupolicy legacy i w takich sytuacjach będzie działać tryb awaryjny.

Próbowałem odpalić w trybie awaryjnym trzymając f4, f5 oraz f8 niestety nadal nic. Niestety ekranu startowego rowniez nie widać tez po wejściu do biosa jest to samo.

To może padło złącze?

No dobra, a masz kabel od matrycy?

Wątpię żeby był taki zbieg okoliczności akurat jak namieszałem w ustawieniach i zrestartowałem zeby zapisalo te opcje ze padło złącze. O co chodzi dokładnie z kablem do matrycy? Googlowalem na szybko ale nadal nie wiem o co chodzi.

Chodzi oto, czy masz kabel sprawny od matrycy, czyli czy masz tą matrycę dalej w laptopie, czy masz urwaną, albo coś. Czasami ludzie mają odkręconą, albo urwaną klapę i brak kabla od matrycy, więc pytam jak jest u ciebie. A może po prostu matryca ci przestała śmigać, i nic nie dłubałeś, tylko korzystasz z monitora?

Tak matryca nadal znajduje się w laptopie