Obraz partycji C i D

Witam. Chcę zrobić obraz systemu win 7, który mam zainstalowany na partycji C. Od lat mam taki nawyk, że większość programów i gry instaluję na partycji D. Robiąc więc obraz systemu za pomocą wbudowanego w system narzędzia, muszę w opcjach programu zaznaczyć dysk C z systemem i dysk D z programami. Proszę o odpowiedź, czy jak przywrócę w przyszłości tak wykonany obraz, to czy programy z partycji D będą mi normalnie i bez zarzutu działały? Czy zdecydowanie lepszą opcją byłaby instalacja wszystkich programów i gier na partycji systemowej C, i dopiero wtedy wykonanie obrazu systemu tylko partycji C?

EASEUS TODO jest darmowy i możesz sobie stworzyć PENDIVE albo CD bootowalny jak by ci padł system to startujesz z tego i robisz RECOVERY z obrazu. Używam - działa OK. Jak sobie poinstalujesz programy na D to wystarczy zrobic obraz C ( nagrać obraz C na D) z tym że będą ci działały wszystkie te co były zainstalowane przed wykonaniem obrazu. Te co nie działają wystarczy ręcznie wywalić do kosza (ich nie odinstalujesz bo nie ma ich w rejestrze - to po prostu katalogi z plikami).

Jak chcesz płatny to ACRONIS - ale działa tak samo a trzeba zapłacić 200 zł

tu masz link do TODO :

http://www.easeus.com/disk-copy/

darmik24 , po przywróceniu obrazu wszystko będzie działać, tak więc nie przejmuj się. Ja właśnie już byłem zmuszony do przywrócenia z backupu obie partycje i wszystko działo bez problemu…

Dzięki Piotr za odpowiedź :slight_smile: Darek, mnie interesuje na razie w tej chwili zrobienie obrazu za pomocą narzędzia wbudowanego w win 7. Zobaczę, jak to wszystko działa i gdyby coś było nie tak, wtedy sięgnę po dodatkowe programy. Dziękuję i zamykam temat