Obraz partycji recovery windows 7

A wiec tak. Mam komputer stacjonarny i mam w nim partycje recovery. po około 2 latach użytkowania przypomniałem sobie i wpadłem na pomysł by dla bezpieczeństwa stworzy jej obraz i wypalić na płytkę. system mój oczywiście trzyma sie dobrze bo dbam o niego i pomagają mi w tym różne programy ale to nie o to chodzi.

Zwracam się do was o pomoc a bardziej o doradzenie mi programu którym bede mógł zrobić obraz tej płyty zapisać go na dysku a potem Nero sobie elegancko wypalić na płytkę i schować. Najlepiej by było żeby ten program do obrazu był po polsku żebym jeszcze bodajże czegoś nie kliknął nie tak jak będzie po angielsku.

Dodam zeby ten program był eż najlepiej darmowy i dobry. Co jeszcze wersja systemu jest OEM :slight_smile: jeżeli to ma jakiś wpływ :slight_smile:

Serdecznie dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

Paragon Backup&Recovery, Norton Ghost,Acronis True Image, imagex od Microsoftu - ile mam jeszcze wymienić? Najprościej zrobić imagex’em, bo wpisujesz tylko komendę na przechwycenie obrazu, podajesz gdzie i pod jaką nazwą ma być zapisany obraz, podajesz jaką kompresję ma zastosować i to wszystko, tylko musiałbyś załatwić sobie WinPE na CD i dointegrować sobie właśnie to narzędzie. Szczegóły tutaj: http://www.techit.pl/Demonstracje/Dosto … ,1877.html i tutaj: http://www.techit.pl/Artykuly/Tworzenie … ,1070.html.

system win 7 ma taki program utworzyć obraz płyty w panelu sterowania >kopia zapasowa>utwórz obraz systemu

Acronis True Image spróbuje użyć tego programu iż widzę jest po polsku tylko ze trial. użył bym programu Paragon Backup&Recovery ale jest po angielsku a nie chciał bym nic spaprać przez to :slight_smile:

A jeżeli bym tym programem od Microsoftu zrobił i zapisał obraz wypalił na płyte to potem z tej płyty system by nie wystartował ?

#-o acha

ale czy tym systemowym tez zrobię plik iso żeby go wypalić na płytę ?

W przypadku Imagex, musiałbyś tak zrobić, że zabootować wcześniej przygotowane WinPE z tym narzędziem, wsadzić płytę i przywrócić wpisując odpowiednią komendę oraz podając ścieżkę do pliku. Zapoznaj się z jednym jak i drugim linkiem i będziesz miał zero wątpliwości. Co do Paragon’a, język nie ma znaczenia. Z tego co się nie mylę tutaj w dziale sprawdzone porady był opis jak robi się kopię danej partycji tym programem, tak więc o ile faktycznie jest, jak dobrze poszukasz to znajdziesz. Ten program może i nawet będzie lepszy ze względu na to, iż od razu możesz kopię wypalić na płytkę DVD i co najlepsze ma tak zajefajną kompresję, że backup partycji 79GB zmieściłem na penie 16GB, tak więc kompresję ma dość stosunkowo dobrą. Przypuszczam, że przy Ghoście i True Image coś takiego by nie przeszło.

dobrze zapoznam się też.

rozumiem ze program Acronis True Image Home robi odrazu plik iso tego o to dysku recovery ?

a czy tak jak kolega leszek powiedział systemowym też stworze obraz iso ?

Nie robi, ale jest możliwość dogrania sobie właśnie takiej płytki, z której można odpalić komputer i załadować kopię z dysku jak i napędu cd/DVD. To samo tyczy się Backup&Recovery. Tak jak pisałem może najlepiej będzie tym Backup&Recovery, albo Imagex’em zrobić kopię, ponieważ z True Image może być problem po 30 dniach jak wygaśnie okres testowy.

no nic znajde sobie ten poradnik odnosnie paragon i zobacze. chodzi mi tylko właściwie o obraz iso i wypalenie na płytę ze jak wrazie czego wrzucam płytę do napadu i system startuje :slight_smile:

A jednak się nie myliłem - zrobiłem użytek z opcji google’a site:, która umożliwia przeszukiwanie konkretnej strony internetowej w połączeniu ze stosownymi słowami kluczowymi, 3 sekundy i proszę co znalazłem: paragon-backup-recovery-2012-free-obrazy-dyskow-t485887.html

Tylko trialem nic nie zrobisz,możesz sprawdzić to

http://mojeit.blox.pl/2009/11/CloneZill … -kawy.html

http://traxter-online.net/clonezilla-da … ia-dyskow/

noc zobacze. albo paragon alb te CloneZill :slight_smile:

a tutaj masz systemowym narzędziem jak wykonać

http://dyski.cdrinfo.pl/artykuly/backup … trona3.php

http://www.trochetechniki.pl/Tworzenie- … ,1309.html

przywracanie i kopia systemu

http://pclive.pl/porady-komputerowe/win … /1850.html

Jeśli to notebook i w komplecie nie było płyty recovery to na 100% masz zainstalowaną aplikację do utworzenia płyt recovery z ukrytej partycji recovery. Nazwa tej aplikacji przeważnie zbliżona jest do “Recovery manager” albo “Recovery disc creator”.

:roll:

Acronis True Image mam ten program po polsku on nie wypala całego systemu tylko można utworzyć płyte ratunkowa w razie zawieszenia systemu na latopie są i inne możliwości np. kopiowania danej patrycjii lub dysku

http://pclab.pl/art43639.html

proszę czytać uważnie pisałem w pierwszym poście ze to komputer stacjonarny :slight_smile:

ładny masz tema ale jakim programem wypalic recovery manager :expressionless:

@dolar444

Faktycznie. Jakoś mi to umknęło. W markowych stacjonarkach Recovery manager to rzadko spotykane rozwiązanie. Jakiej to firmy sprzęt?

@Leszek2204

Recovery manager to aplikacja już zainstalowana w systemie a jedną z jej funkcji jest utworzenie płyt recovery (bootowalnych). Nie ma potrzeby wypalania Recovery managera na płytę.

:roll: