Obraz partycji systemowej-czym?

Witam serdecznie mam pytanie bo miesiąc temu stawiałem nowy system no i po zabawie pewnym programem znowu muszę od nowa postawić xp. Jakim jest najlepszy i sprawdzony program do obrazu partycji systemowej. Dlaczego pytam otóż mam Asusa pq5 2x2 gb 2x 500gb i jak robiłem obraz Gostem 2003 to rozwalił mi mojego xp po czym ni jak nie można było wystartować . Pewien serwisan powiedział mi że te programy są przestarzałe do tego typu płyt dysków itd . Nawet Acronisem 11 powiedział że nie można dokładnie zrobić obrazu partycji aby na nowo po usterce postawić system. Drugie pytanie moje dotyczy kiedy robić taki obraz na czystym dopiero co wgranym xp czy po zainstalowaniu np pakietu Office, CS3, itd. Za pomoc dzięki

Ferro Backup System 3

Osobiście robiłbym obraz świeżego systemu, bez zainstalowanych programów - (ale to tylko moje zdanie).

  1. Np programem PING (Partimage Is Not Ghost).

  2. W dowolnym, oczywiście jak wszystko po instalujesz, szybciej będziesz miał odtworzony gotowy, skonfigurowany pod Ciebie, system. Niestety taki obraz zabierze dość sporo miejsca na dysku/płytach.

Co do tego programu przeczytałem komentarze że to jakaś lipa ale jeśli sprawdzałes i dozyskiwałeś na najnowszych komponentach to może godny uwagi. Robiłem obraz Acronisem 11 ale nie wiem co jest grane bo cały obraz wyniósł 130 mb coś chyba za mało.

Cóż, mój komputer wiekowy :slight_smile: Ciężko powiedzieć, jak będzie się spisywać u Ciebie.

Komercyjne :

  1. Acronis True Image - świetny programik, polecam.

  2. Norton Ghost - też słyszałem o nim dobre opinie.

Bezpłatne

  1. DriveImage XML - nie używałem

Co do pytania kiedy robić obraz popieram wypowiedź cosik_ktosik wtedy gdy już wszystko zainstalujesz nie masz wtedy dużo do roboty po przywracaniu obrazu a jedyne co może wymagać uaktualnienia to sterowniki.

Piszesz że system już Ci się sypie a próbowałeś zrobić przywracanie systemu ?

Próbowałem i nic z tego. Do żadnego zapisanego pkt nie dało się przywrócić systemu. Mam pytanie bo zainstalowałem Acronisa 11 i zrobiłem “obraz partycji” i wykonałem dysk ratunkowy. Obraz wyniósł stosunkowo mało bo 55 mb!? Wykonałem dysk ratunkowy. mam pytanie czy to wystarczy w przypadku awarii systemy do postawienia go na nowo?

Gdy odpalasz dysk ratunkowy to bierzesz opcję restore (czy jak to tam było), wybierasz partycję i klikasz na obraz który chcesz przywrócić.

Co do obrazu, mało coś Ci zajmuje, coś jest nie tak.