Obraz partycji systemowej w Norton Ghost 14 - jak?

Witam. Od czasu gdy zakupiłam Windows Vista oraz Norton Ghost 14 nie potrafię zrobić obrazu partycji systemowej bo… nie wiem po prostu jak?

Za czasów posiadania Windows XP i niestety nielegalnego Ghosta 12 z Hirens’s Boot CD po prostu uruchamiałam płytkę wybierałam Ghost i pojawiło mi się dość intuicyjne okno programu Ghost w którym to wybrałam sobie co chcę zrobić (utworzyc obraz partycji) i gdzie zapisać oraz czy ma skompresować ten obraz .img. Wszystko było banalnie proste! Niestety Windows Vista i Ghost 14 albo jestem zielona albo nie wiem jak to samo zrobić dla partycji systemowej w Win Vista. Włożona płytka z Norton Ghost 14 przy starcie systemu uruchamia jakieś graficzne środowisko Ghost 14 w którym nie ma opcji utworzenia obrazu partycji :frowning: Jak w takim razie to zrobić?

jeśli to Ci pomoże to TUTAJ masz manuala po angielsku dla Norton Ghost 14

Norton Ghost 2003

Podłączam się do pytania. Sam mam problem z wykonaniem obrazu partycji systemowej. Nie po to kupiłem Ghost 14 by nie móc jej po prostu wykonać. Dużo eksperymentuję na systemie i wolałbym zamiast raz w tygodniu instalować go to po prostu w ciągu kilku minut przywrócić partycję. Nie wiem ale wydaje mnie się że Norton Ghost 14 jest zaprzeczeniem samym w sobie. I nie służy temu jak to miało miejsce w starszych wersjach. Dodam tylko że starsze wersje nie działają z Vistą tzn. utworzyć utworzą obraz partycji ale o przywróceniu już nie ma mowy. Wywala błąd. Tak więc jest jakaś osoba która zna ten temat i wie jak zrobić obraz partycji?

Używam Ghosta 14 na Viście 64 bitowej przedtem na 32 bitach i obraz dysku robię sobie co tydzień. Jedyny problem jaki mialem na początku to po zainstalowaniu go pobrałem aktualizacje do programu i też nie szło utworzyć kopii systemu.Odinstalowałem program i zainstalowałem ponownie ale już nie pobierałem ze strony Symantecu żadnych aktualizacji i kopie tworzę sobie bez problemu. Uruchom - strona główna - kreator kopii zapasowej - utwórz kopię zapasową mojego komputera - wybierasz niezależny punkt przywracania i tak dalej program sam Cię prowadzi przez całą procedurę aż do końca gdzie na dole zaznaczasz uruchom kopię zapasową teraz - zakończ - i spokojnie czekasz sobie ok.17 minut , tyle to trwa u mnie.Przywracanie systemu jest szybki i bezproblemowe, botujesz kompa z płyty z Gostem i wybierasz opcje przywróć system, zaparzasz kawkę lub zapalasz dymka i już po 10 minutach cieszysz się z dobrze wydanych pieniędzy i zaoszczędzonego czasu.

Powinne być 2 płyty . [1. instalacyjny , 2 . do przywracania - graficzne środowisko Ghost 14]

Zainstaluj Ghost 14 .

Przykładowe tworzenie obrazu dysku systemowego : Uruchom zainstalowanego Ghost - zaawansowane - jednorazowa kopia zapasowa - dalej - zaznaczasz dysk z systemem - folder [zrobić folder na innym dysku [partycji] i wskazać folder ] - dalej - wybrać rodzaj kompresji i zaznaczyć [sprawdz punkt przywracania] - dalej - [Najważniejsze] wszystkie pliki poleceń muszą znajdować się w następującym folderze [wybrać folder w którym będzie kopia zapasowa] i robimy kopię .

Ghost 14.pl [PDF]

http://www.symantec.com/pl/pl/norton/su … =nghost_14