Obraz PC nie wyświetla się na TV

Witam 

 

Chciałem korzystać z TV jako drugiego monitora ( SAMSUNG UE32J5500) przez podłączenie kablem HDMI 1.4a. Sprawa wygląda tak:

 

Kiedy TV jest wyłączony, komputer wykrywa dodatkowy monitor (TV), zaraz po uruchomieniu TV już nie.

 

Kabel sprawny , sprawdzany pod monitorem komputera, karta graficzna raczej też wszystko śmiga :smiley:

 

Próbowałem podłączyć TV z podłączonym monitorem i bez , efekt taki sam brak obrazu 

 

Brak obrazu również po zmianie nazwy wejścia HDMI w TV na PC 

 

jedynie raz udało uzyskać mi się obraz z komputera na TV , w rozdzielczości 1024x786 po zmianie na FULL HD obraz znikł

 

Windows 8.1 , karta nvidia, sterowniki aktualne

 

Czy TV moze być uszkodzony ?

Na sam początek zmień źródło sygnału w tv na HDMI. Później podziel komputer, tv jako dwa osobne monitory i dla tv przydziel jego maksymalną rozdzielczość czyli 1920 x 1080

Problem w tym , że system w ogóle nie wykrywa TV gdy jest włączony , bez względu na to czy oglądam telewizje czy ustawie inne źródło sygnału

Bo musisz przełączyć tv w tryb HDMI.

jest ustawiony na HDMI 

WIN+P ?

jesli system nie widzi TV to nic nie daje 

Podłączałeś piecyk pod inne wejścia hdmi w TV ?

tak , pod każde nawet pod HDMI /DVI  :mrgreen:  brak obrazu  :frowning:

Pobaw się jeszcze skalowaniem (overscan) obrazu zarówno w opcjach sterownika grafiki jak i w TV

2 raz udał mi się uzyskać obraz , tym razem w laptopie lecz po ponownym uruchomieniu obrazu nie ma  :x sklowanie nic nie pomaga w PC a w TV nie moge znaleść

W TV to masz chyba jako rozmiar obrazu w opcjach, zresztą poczytaj manual’a:

 

http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201506/20150630121445635/POL_HMFDVBEUJ-1.308.pdf

 

Możesz ew. spr. zaktualizować firmware TV

 

http://org.downloadcenter.samsung.com/downloadfile/ContentsFile.aspx?CDSite=UNI_PL&CttFileID=6067617&CDCttType=FM&ModelType=N&ModelName=UE32J5500AW&VPath=FM/201508/20150807125543558/T-HKMFDEUC_1216.8.exe&_ga=1.180113444.1018918925.1439200863

brak efektów, TV jest wykrywane w innych urządzeniach i urządzeniach multimedialnych ale czy coś mi to daje ?

To że wina nie leży po stronie tv tylko konfiguracji komputera i/lub kabla HDMI

możliwe ale co z tym dalej zrobić ?

Może powiesz w jaki sposób wcześniej uzyskałeś obraz? Może musisz używasz zintegrowanej karty graficznej do połączenia a sprawdzasz opcje dedykowanej?

w pewnym moemencie sam się pokazał nic szczególnego nie robiłem, udało mi sie uzyskać obraz na lapku ( on ma chyba geforca GT 320M ) ale na kompie dalej nic