Obraz płyty CD/DVD

Witam, otóż mam taki problemik, przykładowo jeżeli mam płytę CD/DVD, czy da się jakoś zrobić obrazy tych płyt żeby ciągle nie używać cd? i czy znacie do tego jakiś darmowy program? Słyszałem o Alcoholu50%, ale jakoś nie moge zrobic obrazu, cos nie wychodzi, a nie wiem jak to dokladnie zrobic.

pozdrawiam.

Alcohol 52%, nie 50%. Prosty w obsłudze, nie wiem co Ci nie wychodzi. Wkładasz płytę do napędu, odpalasz program i wybierasz “kreator odczytu” następnie postępuj według wyświetlanych instrukcji, nic prostszego.

Jak zrobisz obraz, montujesz go w wirtualnym napędzie stworzonym przez Alcohol 52% i sprawa załatwiona.

Maveux , skorzystaj z -> tego poradnika.

Zastosuj się do tego poradnika który podał seba86mu-w szczególności posługiwania się programem A-Ray Scaner .Polecam również darmowy Alcohol 52% koniecznie w wersji 1.9.8 7117 gdyż ma opcję profili do dvd .Ale informuję również że nie każdą grę można skopiować(obraz) Jest to zabezpieczenie SafeDisc powyżej 4.8 ,Tages, i nie których gier z StarForce.

ok, zrobilem wszystko zgodnie ze wskazowkami, mam najnowszy Alcohol, ale po zmontowaniu obrazy i odtworzeniu plyty (np: dvd z fifam08) pojawia sie komunikat: “Wykryto niezgodnosc z oprogramowaniem emulujacym”

pozdrawiam.

Fifa8-zabezpieczenie jakie :?: Jak robiłeś obraz to z jakim profilem :?:

zabezpiecznie to SecuROM i w opcjach obrazu juz po zmontowaniu tez ustawilem ze zabezpiecznie to SecuROM

Włącz ACID-takie zielone (A) jest w folderze Alcohola 20090214150055hz0.th.jpg

ok wlaczylem ale tez jest to samo :confused:

Napisz dokładnie po kolei jak robiłeś obraz

dokladnie tak samo jak jest w tym poradniku

Spróbuj jeszcze raz :!: wybierz menu główne alcohola -emulacja-zaznacz emulację RMPS-wybierz opcje dodatkowe-zaznacz emulacja błędnych sektorów i danych subkanałowych-naciśnij ok-wybierz profil SecuRom-dalej już jak robiłeś - powinna być analiza DNP-która trochę potrwa , ma być precyzja ustawiona na wysoki.Prędkość odczytu najlepiej na 8x.Czasami pomaga też zainstalowanie gry z tego obrazu,duże znaczenie ma też nagrywarka :idea: (mam LG i Pionieera-ta druga robi to lepiej)

nadal to samo, nie wiem co jest grane, chyba sobie odpuszcze juz ten obraz cd/dvd :frowning: no i dzieki za pomoc

A może problem jest w tym, że instalowałeś grę z napędu fizycznego, a teraz chcesz ją uruchomić przez napęd wirtualny?

Nie to nie to :!: -chodż czasami pomaga ![-o<