Obraz płyty, dzielenie pliku

Witam, mam do nagrania obraz płyty który ma wielkość około 9,7 gb. Ja bym chciał nagrać to na 2 płytach 4,7 gb. Czy da rade zrobić takie coś?

Spakuj do archiwum i podziel na części. W 7-zip jak klikniesz “dodaj do archiwum” masz do wyboru “rozmiar woluminów”. Ustaw sobie odpowiedni rozmiar i otrzymasz dwa pliki, z których każdy zmieści się na płytę DVD.

Zainstaluj Alcochol 52%. Następnie montujesz ten obraz do wirtualnego napędu > kreator odczytu > wybierasz napęd w którym jest obraz > opcje odczytu > dziel plik obrazu co: i wybierasz 4 GB

Zasadnicze pytanie: czy chcesz tylko przenieść sam obraz na kilka jednowarstwowych płyt DVD? Według mnie możesz to zrobić najprościej sposobem opisanym przez matty24 ale aby z tego obrazu skorzystać będziesz musiał wszystkie części przenieść z powrotem na dysk komputera i rozpakować ponownie do jednego pliku.

Jeśli chcesz obraz gry/filmu zapisać zamiast na jednej dwuwarstwowej płycie od razu na dwóch jednowarstwowych i uzyskać w ten sposób działającą kopię gry/filmu według mojej wiedzy możesz o tym zapomnieć. Z filmem można się jeszcze pobawić - zripować i podzielić na mniejsze części…

:roll: