Obraz płyty na kilku dvd

Witam, mam problem dot. nagrania obrazu płyty. Jeżeli obraz waży tyle co zwykła płyta dvd lub mniej to niema żadnego problemu, ale jeżeli chcę nagrać cięższy obraz płyty na zwykłą płytę dvd to program prosi mnie o nośnik z większą pojemnością i stąd moje pytanie czy da się nagrać taki obraz np. na dwóch płytach dvd? Jeżeli tak to w jaki sposób

PS. obraz płyty zazwyczaj robię programem Ashampoo Burning Studio 9

Pliki nie ważą, mają za to no. rozmiar.

Niektórzy kombinują w ten sposób ale nie zawsze jest to możliwe.

Jedyny prawidłowym i pewnym sposobem jest właśnie użycie płyty o większej pojemności, tzw DVD DL - płyty dwuwarstwowej.

witam,dam mój sposób jak ja robie jeżeli obraz nie mieści się na jednej płycie a na dwóch,trzech czy nawet czterech. Otóż ściągam program dzielacz,oto link do niego http://www.****************** [do tego forum nie linkujemy. Areh] . ustawiam sobie na ile części rozdzielić dany plik lub według rozmiaru i a później tylko nagrywam. do stworzenia z powrotem tego obrazu trzeba umieścić te pliki z powrotem w programie aby rozpocząć łączenie rozdzielonego obrazu. napewno bedzie wiadomo o co chodzi. a jeżeli nie to pozostaje kupno płyt o większej pojemności tak jak napisał Cedar

  1. Pobierasz Alcohol 52%

  2. Instalujesz go i odpalasz.

  3. Tworzysz wirtualny napęd

  4. Wchodzisz do “Mój komputer”, PPM na wirtualny napęd > z menu “Zamontuj obraz” podajesz ścieżkę do pliku z obrazem.

  5. W oknie głównym Alcohol’ a “Kreator odczytu”

  6. Wybierasz napęd wirtualny. Następnie w zakładce “Opcje odczytu” > “Format obrazu” wybierasz: *.mds. Uaktywnia się “Dziel plik obrazu co”- wybierasz: 4 GB

  7. Podajesz “Położenie pliku obrazu”

  8. Klikasz na “Start” i czekasz aż operacja się zakończy.

  9. Masz teraz dwa obrazy które nagrywasz na zwykłe płytki DVD+/-R ~4.7 GB

P.S

Wież o tym, że płyta DVD+/-R 4.7 GB ma tak na prawdę ~4.3 GB miejsca na dane?

chyba jednak zainwestuje w płytki 8 gb ale dzięki wszystkim za pomoc