Obraz płyty typu VideoCD - jak obejrzeć bez wypalania?

Bry :slight_smile: Mam obraz płyty, pliki .bin i .cue, ale po zamontowaniu w demonie okazało sie że jest to płyta typu VideoCD. Można jakoś ominąć proces wypalania i obejrzeć film z obrazu płyty? (autorun nie odczytuje jako płyty z filmem, WMP11 też nie zamierza sie tym zająć) Albo najlepiej - zripować z obrazu do avi/mpg? Jakim programem? Byle nie jechać do TESCO po czyste cd :D:D:D

Pobierz program Alcohol 120%

musisz stworzyc wirtualny dysk, zamontowac na nim obraz płytki i powinno śmigac :slight_smile:

Montowałem ten obraz za pomocą DAEMON TOOLS. ALC120% jest lepszy? Spróbuję, dzięx.

Złączono Posta : 14.03.2007 (Sro) 16:51

Zainstalowałem ALC, zamontowałem, ale to samo co w DAEMONIE; mogę otworzyć dysk, ale nie mogę obejrzeć filmu, po prostu nie wykrywa go jako VideoCD tylko płytkę z danymi. Widzę, że chyba bez wypalania się nie obejdzie. Choć może ktoś jeszcze podsunie jakiś pomysł? Niemniej THX Calais.

Przecież ma zamontowanego Deamona, a wraz z nim wirtualny napęd po co więc kolejny ?

Spróbuj namierzyć na płytce plik *.DAT i uruchomić go np. w WMP.

sorrki lakou zle wczesniej zrozumialem problem :confused:

Jeżeli jest to płyta typu VCD, to powinna mieć autorun. Jeśli natomiast tak nie jest, to ponad może jakie typy plików/struktura katalogów się na niej znajdują?

spróbuj plik *.dat otworzyc programem VLC Media Player.

Nie jestem pewien czy sobie poradzi z odczytaniem, ale spróbowac chyba zawsze można :slight_smile:

Player’a znajdziesz na http://www.videolan.org/vlc/

.dat to zwykły mpeg1, więc powinien go odtwarzać praktycznie każdy player

VLC nie radzi sobie z dat’em ani z żadnym innym plikiem, próbowałem zarówno z wypalonego CD jak i zmontowanego obrazu.

Poniżej podaję katalogi i pliki:

E:\ext\lot_x.vcd

E:\ext\psd_x.vcd

E:\MPEGAV\avsdq01.dat

E:\SEGMENT (pusty katalog)

E:\VCD\entries.vcd

E:\VCD\info.vcd

E:\VCD\lot.vcd

E:\VCD\psd.vcd

BTW. Całość nagrałem na CD 700MB i mimo że NTI upiera się, że nagrał poprawnie, to we właściwościach płyty wypisane jest, że cała płyta ma 600kb, a plik avsdq01.dat zajmuje 795MB :open_mouth: I nie mogę go skopiować na dysk twardy, ponieważ występuje błąd: nieprawidłowa funkcja MSDOS. (Wielkości plików i występowanie błędu zarówno przy odczycie z nagranego CD jak i po zamontowaniu obrazu przez DAEMONa) I jestem pewien jak ■■■■■■■ że, poza tym, z komputerem i jego właścicielem jest wszystko w porządku… Mam się powiesić od razu czy jeszcze jest nadzieja? :wink:

Ja te pliki otwieram w Nero Show Time, jak masz nero to może był w pakiecie, a jak nie to zobacz tu

http://www.download.net.pl/6386/Nero-ShowTime/

Zdobyłem inny film w tym samym formacie - działa. Ponownie spróbowałem pierwszy - działa :slight_smile: Nie wiem o so chodzi, ale problem już nie występuje, dzięki wszystkim za pomoc :D:D:D