Obraz płyty widziany jako "spakowany rar-em"

Witam.

Swego czasu stworzyłam kopię zapasową pewnej gry . Jest to obraz płyty Iso i spakowany rarem. W międzyczasie komp przeszedł formatowanie i wgrany został nowy system. Teraz gdy ową grę chcę nagrać z tej kopii to po rozpakowaniu i wyciągninęciu na pulpit obrazu, widows widzi go jako ikonkę “spakowany rar-em” (książeczki) zamiast ikony iso. Alkochol widzi ten obraz i w nim jest już odpowiednia ikona , ale po nagraniu gra nie działa. Wychodzi iż to właśnie przez to gry nie można prawidłowo nagrać , bo na innym kompie jest wszystko ok z tą ikoną. Czego mi brakuje w systemie, żeby było wszystko ok, jakichś sterowników ??? Proszę o pomoc. Pozdro

Poprostu WinRAR powiązany jest z plikiem iso. Wejdź w opcje WINRARA i w skojarzeniach odznacz ISO. Poza tym obraz nagrywasz przez opcję Nagraj obraz…, a nie przez Dodaj plik

na pulpicie masz ikonke ‘książeczek’ bo winrar został przypisany jako domyślny program do tego formatu. Płyta nie działa byc może dlatego, że obraz został wykonany niepoprawnie - nie zaznaczyłeś w opcjach odczytu rodzaju zabezpieczenia jakim został zabezpieczony oryginał.

Ale to normalnie możesz otworzyć w jakim kolwiek programie do emulacji np. demon tools, alkohol itp.

albo możesz normalnie zainstalować bez potrzeby montowania w emulatorze. Otwierasz plik i szukasz setup.

Rodzaj ikony nie wpływa na działanie tego obrazu ISO - przykładowo odinstaluj WinRara to przekonasz się, że ikona się zmieni jednak nie pomoże to w przypadku jeśli ten obraz będziesz nagrywała jako plik. master_zonk6 to wyjaśnił a Ty tylko przypatrz się na opcje nagrywania w swoim programie do nagrywania.

dziękuję za tak liczne wyjaśnienia. teraz spróbuję je wdrożyć w życie :slight_smile:

Jak klikniesz na ikonę tego pliku (jak to nazwałaś książeczki) i otworzysz to ISO za pomocą WinRara to będziesz widziała całą strukturę plików i folderów jak na tej oryginalnej płycie. Nagrywając to ISO na płycie za pomocą opcji “Nagraj plik” będziesz miała widoczne dalej tylko to ISO bo potraktowałaś je, że jest plikiem a nie zbiorem “spakowanych” plików i folderów. Aby po nagraniu pojawiła się ponownie ta cała struktura to wybierasz opcję - “Nagraj obraz na płytę”

Dużo ludzi nagrywa klikając ikonkę Nagraj

7d602c7f.jpg