Obraz systemu 10GB - jak nagarać?

Witam,

Musze nagrać na płytkę obraz systemu wraz ze wszystkimi dodatkami- stery, ustawienia, programy dodatki acera, aktywacja, itp. za pomocą erecovery managment (brak możliwości ingerencji w zapisywany obraz i jego modyfikacji- kompresja, wybór plików itp.) .Obrazek ma 9,7 GB i jest problem na co to nagrać tak by była ciągłość nagrywania i późniejszego odtworzenia tzn. raczej na jedna płytę , bez żadnych przerw i zmian plyt tip.

Potrzebuje zatem czegoś ( koniecznie płyta!) co pomieści 10GB danych i da sie uruchomić w standardowej nagrywarce , znalazłem cos takiego , ale nie wiem czy to będzie działać

http://www.mediahit.pl/BD-R-Plytki-Blu- … 5a60641bd5

Jak sprawdzić czy nagrywarka obsługuje płyty blu-ray?

System: Windows 7 Home Premium . Komputer: Acer Aspire M5811 - stacjonarny.

Będzie pisać na tacce jeśli obsługuje.

W twoim komputerze zainstalowana jest nagrywarka DVD więc nie nagrasz na niej Blu-Ray.

No tak fakt jest DVD-RW i chyba? nie da sie zapisać Blu- Ray. Co zatem z tym zrobić?

Czy na pewno program, którym robiłeś obraz systemu (eRecovery Management) nie ma opcji podziału pliku wynikowego na określony przez użytkownika rozmiar? Trochę nie chce mi się w to wierzyć…

PS. Zobacz ostatni post w tym wątku:

http://forum.laptopy.info.pl/f29/acer-f … wych-9830/

W tym wątku też jest podane, że można kopie zrobić na CD/DVD

http://forum.laptopy.info.pl/f11/gwaran … cje-34002/

W acer komputer po przywróceniu systemu z ukrytej partycji - recovery- włącza sie powiadomienie o konieczności wykonania kopii fabrycznego domyślnego obrazu na dysk optyczny z funkcji „Backup factory default to CD/DVD” programu Acer eRecovery w celu zapisania obrazu kopii zapasowej na dysku CD lub DVD.- obrazu systemu- który nie da sie edytować bo jest tworzony i zapisywany na płytę automatycznie przez erecovery managment ten sam , który przywraca system, a obraz przez niego wykonany ma właśnie 9,7GB.

Płytka jest tworzona z poziomu normalnie pracującego Windowsa .

Na co to nagrać by była to dobrze i optymalnie zrobiona płytka z systemem - wg. zapewnień Acera po wypaleniu będzie taka jaką dodaje się do komputerów .

Wkładasz płytę DVD o typowym rozmiarze (4,7 GB) i rozpoczynasz nagrywanie obrazu, po zapełnieniu pierwszej płyty program powinien poprosić o włożenie do napędu kolejnej.

No właśnie jak już pisałem chciałbym uniknąć tego rozdzielenia na kilka płyt- pomyśl jak by to miało działać w przypadku konieczności szybkiego przywrócenia systemu.

Kup nagrywarkę i płyty BLU-RAY, na ich zmieścisz.

a może lepiej wcisnac to na dysk usb / pendrive ? : P

Tez na początku tak myślałem ale w e-recov-. jest tylko opcja wypal na płytę- startuje od razu z wypalaniem i nie ma niczego co pozwala to zmienić. Czy można na zrobić to jakoś normalnie.?

Najprościej jak być może, wkładasz pierwszą płytę do napędu i rozpoczynasz instalcję systemu, w momencie ukończenia kopiowania danych z płyty pierwszej instalator poprosi o włożenie następnej.

Czy to aż tak wielki problem wymienić płytę podczas instalacji ??

Zmień zatem program na taki, który umożliwia korzystanie z innych nośników. No, chyba, że chcesz inwestować w nową nagrywarkę skoro musisz koniecznie wypalić tylko i wyłącznie jedną płytkę.

Ewentualnie możesz spróbować odchudzić system tak aby obraz mieścił się w 8 GB i użyć płytki dwuwarstwowej.

Zmienic programu za bardzo nie moge gdyz to fabryczny dodatek Acera i jesli mam wykonac kopie fabrycznego systemu ( taki jak jest w nim zapisany) czego zada teraz system poprzez Acer erecovery Managment to zmieniac go za bardzo sie nie da.

Chyba zrobie tak Plyta dvd 8,5 GB i plyta dvd 4,7 GB

a co ze jak masz program zainstalowany to go zmienić nie mozesz ? albo doinstalować inny bez wyrzucania tego ? :o

Chodzi o to ze system “odtwarzany” jest z ukrytej partycji recovery acera ścisłe z nim związanego, jest tam również eR M narzędzie do przywracania, wykonywania kopii OS na ukrytej partycji .

Hej,

Niestety tylko eRecovery Management posiada dostęp do ukrytej partycji przywracania - inny program nie da rady nagrać płytki. A sam program Acer’a umożliwia tylko nagranie obrazu na płytkach - nie ma możliwości wrzucenia ich do katalogu czy podobnych zabiegów.

Myślę, że jeśli chodzi o prędkość przywracania, nie warto obrazu nagrywać na płytkach dwuwarstwowych. Zwykle mają one wiele niższe prędkości odczytu niż płyty jednowarstwowe. - o zapisie już nie wspominając. Zmiana płyty w napędzie zajmie ci 5 - 10 sekund, podczas gdy odczyt płyty dwuwarstwowej sprawi, że stracisz na przykład 5 minut…

Ewentualnie zawsze zostaje opcja wykonania obrazu gotowego systemu - z zainstalowanymi dodatkowymi programami - przy pomocy osobnego programu do back-up’u, na przykład EASEUS Todo Backup Home 2.0.2 czy Paragon Backup & Recovery 2011 10.0.15.12802 (Advanced) Free. Obraz wypalasz na płytkach, a kopię zostawiasz na jednej z partycji w systemie. Jeśli coś się posypie, przywracasz obraz z dysku i gotowe. Płytek użyjesz, gdyby coś stało się na przykład z układem partycji - samo zaś przywracanie obrazu z dysku jest wiele szybsze…

Pozdrawiam,

Dimatheus

oOOOooo Ocho widze ze ktos wreszcie napisal to o czym pisałem juz od kilu postów dokładnie tak właśnie jest i niestety tylko tak , nie da sie inaczej choćbyście tam Billa sprowadzili

Czyli proponujesz sposób zalecany przez e RM + 3 plyty dvd

Przy użyciu innych programów - w sumie można by było, tylko nie wiem czy e R-M nie będzie dalej wariował okienkami o kopie, bo jest chyba tak ze po jej wykonaniu zapisuje tą informację i e R-M juz “wie” o tym ze taki proces został wykonany i traktuje to jako wykonane i zakończone.

Dimatheus masz Acera ? , jakiego ?

Hej,

Dokładnie.

Tak, po nagraniu obrazu program przestaje informować o konieczności zrobienie kopii fabrycznej systemu. Kopię tą i tak warto wykonać. :slight_smile: Jeśli zaś chodzi o inne programy, to nie powodują one żadnego konfliktu z programem eRM.

Tak, takiego jak w opisie - Acer Aspire 6930.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki chyba można zamknąć temat - Acer Aspire M5811