Obraz tv zwęża się poziomo Czy warto naprawiać?

Witam mam tv Samsung ośmioletni obraz zwęża się symetrycznie po obu stronach.

Co może być tego przyczyną?

Czy warto naprawiać?

Ile taka naprawa może kosztować?

Zrobił byś jakieś zdjęcie, podał konkretny model…

Mój to Model SAMSUNG WS-32 A 10/11

podobnie jak tu http://obrazki.elektroda.net/6_1239214825.jpg

strabek , skoro już dałeś obrazek z Elektrody to tam zadaj swoje pytanie, bo to jest właśnie typowe forum dla elektroników.

Wiem ale tam jest bardzo fachowo. A ja potrzebuje tylko 2 odpowiedzi prostymi słowami.

Czy warto naprawiać mój TV?

Ile taka naprawa może kosztować u fachowca?

Ot i tyle proste i będę :lol:

Wg mnie nie warto, Taki TV tylko że sprawny jest warty z 200 zł na allegro. Kosztować może od 30 do 1000 zł;-) zależy co jest popsute.

Starych TV nie opłaca się naprawiać u fachowca, bo koszt będzie porównywalny wartości Tv

Z doświadczenia wiem że taki stary jak naprawisz to za jakiś czas znowu Ci coś walnie jak nie to samo…

Chyba że sam byś naprawił po kosztach…

Ok dzięki za odpowiedz koledzy.

A swoją drogą to zaskakujące, że TV Samsunga psuje się już po 8 latach wcale nie intensywnego użytkowania?

Dziękuj Bogu że aż po tylu, w wielu przypadkach współczesne rewelacyjne LCD czy plazmy szlag trafia zaraz po upłynięciu terminu gwarancji …

A TV mojej babci CURTIS ma 15 lat i nie miał żadnej gruntownej awarii.

Czy to znaczy, że nasz Curtis miał lepsza jakość niż Samsung?

Znaczy to, że nie było wtedy w Polsce, w rodzimej fabryce planowanego postarzania produktów, projekt tego telewizora był wykonany właściwie z punktu widzenia konstruktora i użytkownika. Nowe telewizory (i nie tylko telewizory, ponieważ dotyczy to większości produktów) muszą się szybciej psuć - tak naucza ekonomia i marketing.

Czyli nie możliwości zakupu trwalszego telewizora?

Trzeba kupić obojętnie jaki modlić by jak najdłużej grał.

Technologia LCD jest tak długo na rynku(właściwie to już jej schyłek ponieważ całkowicie się wyczerpała i nie następuje już żaden postęp), że można mniej więcej zweryfikować szperając po forach i czytając niesponsorowane opinie użytkowników, które modele i jakich marek trzymają się dłużej a które krócej. W tym przypadku warto również zaglądać na strony zagraniczne.

Pytanie dotyczy TOSHIBA 32EL833G lub TOSHIBA 32AV833G

Czy można podłączyć pendriva do tv przeglądać jego zawartość?

Chodzi mi o zdjęcia JPG i film Duvix