Obraz tv zwęża się poziomo Czy warto naprawiać?

(strabek) #1

Witam mam tv Samsung ośmioletni obraz zwęża się symetrycznie po obu stronach.

Co może być tego przyczyną?

Czy warto naprawiać?

Ile taka naprawa może kosztować?

(system) #2

Zrobił byś jakieś zdjęcie, podał konkretny model........................

(strabek) #3

Mój to Model SAMSUNG WS-32 A 10/11

podobnie jak tu http://obrazki.elektroda.net/6_1239214825.jpg

(fiesta) #4

strabek , skoro już dałeś obrazek z Elektrody to tam zadaj swoje pytanie, bo to jest właśnie typowe forum dla elektroników.

(strabek) #5

Wiem ale tam jest bardzo fachowo. A ja potrzebuje tylko 2 odpowiedzi prostymi słowami.

Czy warto naprawiać mój TV?

Ile taka naprawa może kosztować u fachowca?

Ot i tyle proste i będę :lol:

(ra-v) #6

Wg mnie nie warto, Taki TV tylko że sprawny jest warty z 200 zł na allegro. Kosztować może od 30 do 1000 zł:wink: zależy co jest popsute.

(system) #7

Starych TV nie opłaca się naprawiać u fachowca, bo koszt będzie porównywalny wartości Tv

Z doświadczenia wiem że taki stary jak naprawisz to za jakiś czas znowu Ci coś walnie jak nie to samo...

Chyba że sam byś naprawił po kosztach...

(strabek) #8

Ok dzięki za odpowiedz koledzy.

A swoją drogą to zaskakujące, że TV Samsunga psuje się już po 8 latach wcale nie intensywnego użytkowania?

(fiesta) #9

Dziękuj Bogu że aż po tylu, w wielu przypadkach współczesne rewelacyjne LCD czy plazmy szlag trafia zaraz po upłynięciu terminu gwarancji ....

(strabek) #10

A TV mojej babci CURTIS ma 15 lat i nie miał żadnej gruntownej awarii.

Czy to znaczy, że nasz Curtis miał lepsza jakość niż Samsung?

(pstrowsky) #11

Znaczy to, że nie było wtedy w Polsce, w rodzimej fabryce planowanego postarzania produktów, projekt tego telewizora był wykonany właściwie z punktu widzenia konstruktora i użytkownika. Nowe telewizory (i nie tylko telewizory, ponieważ dotyczy to większości produktów) muszą się szybciej psuć - tak naucza ekonomia i marketing.

(strabek) #12

Czyli nie możliwości zakupu trwalszego telewizora?

Trzeba kupić obojętnie jaki modlić by jak najdłużej grał.

(pstrowsky) #13

Technologia LCD jest tak długo na rynku(właściwie to już jej schyłek ponieważ całkowicie się wyczerpała i nie następuje już żaden postęp), że można mniej więcej zweryfikować szperając po forach i czytając niesponsorowane opinie użytkowników, które modele i jakich marek trzymają się dłużej a które krócej. W tym przypadku warto również zaglądać na strony zagraniczne.

(strabek) #14

Pytanie dotyczy TOSHIBA 32EL833G lub TOSHIBA 32AV833G

Czy można podłączyć pendriva do tv przeglądać jego zawartość?

Chodzi mi o zdjęcia JPG i film Duvix