Obraz tylko na zewnętrznym monitorze, pomocy?

Witajcie. Kolega dał mi jakiegoś starego laptopa dossier xt m45c żebym zainstalował od nowa Windowsa. Wszystko poszło gładko prawie koniec i nagle po zainstalowaniu karty graficznej (Intel intel 82852gm) i ponownym uruchomieniu laptopa obraz jest do momentu gdy ma się pojawić pulpit. Kiedy znika logo Windowsa a ma pokazać się pulpit matryca robi się czarna. Po podłączeniu na próbę zewnętrznego monitora obraz jest właśnie na nim, w ustawieniach to właśnie monitor zewnętrzny jest główny i nie mogę tego zmienić.

Generalnie w biosie i podczas uruchamiania Windowsa obraz wyświetlany jest na matrycy laptopa i na monitorze zewn., ale gdy wskakuje pulpit matryca jest czarna a obraz tylko na monitorze. Instalowałem różniste sterowniki i na każdych to samo, w zaawansowanych właściwościach grafiki Intel Extreme Graphics 2 pokazuje w urządzeniach wyświetlających ekran pojedyńczy i monitor.

Jak kliknę prawym na pulpicie -> właściwości -> ustawienia … pokazuje dwa monitory. Główny to monitor plug & play na _Intel_® 82852/82855 Graphics Controller a 2 to monitor domyślny na _Intel_® 82852/82855 Graphics Controller. Jako główny zaznaczony jest monitor plug & play i nie można tego zmienić.

W trybie awaryjnym oraz bez zainstalowanej karty graficznej obraz jest na obu wyświetlaczach.

Pomożecie?

1.PNG

3.PNG

2.PNG

Nie ma jakiegoś  dedykowanego klawisza  do zmiany wyświetlacza  np Fn+F7?

WIN+P

Jest Fn + F7, zewnętrzny monitor mrugnie, słychać dźwięk odłączania i podłączania sprzętu i nic nie pomaga.