Obraz w filmach

Gdy oglądam filmy mam mam strasznie duze dwa paski jeden u góry i jeden u dołu. Jak w filach panoramicznych. Da się to jakoś wyłączyć? Na innych komputerach nie ma takich pasków…

tomi1989 a może napiszesz w jakim playerze oglądasz te filmy ??

Czy dzieje się tak we wszystkich, czy tylko w tym jednym ??

Polecam vplayera, tam mozna sobie obraz dac na caly ekran.

we wszystkich a przeważnie oglądam w Windows Media Player 10 lub AllPlayer. Kodeki których uzywam to K-Lite Mega Codec Pack

Zdecydowana większość odtwarzaczy oferuje zmianę wielkości obrazu i porady typu “polecam vplayer” są zbędne.

tomi1989 > wygląda mi to na problem z kodekami.

Z kodekami na pewno nic nie jest. Nic w nich nie grzebałem na drugim kompie mam te same kodeki i filmy chodza normalnie…

A jaki odtwarzacz na 2 kompie ??

te same odtwarzacze tj Windows Media Player i AllPlayer

@tomi1989 Mi sie wydaje ze chodzi Ci o takie jakby uciecie obrazu filmu z gory i z dolu , ale te filmy juz takie sa i tego sie nie zmieni :smiley: Mysle ze mam racje :smiley:

Niektóre pliki filmowe mają poprostu obraz panoramiczny i nic na to nie poradzisz! Jeśli chodzi o WMP to jedynie w opcjach jeszcze można to ustawić, np.: kolorki i rozmiary tych pasków! :wink:

tylko czemu na jednym kompie chodzą dobrze a na drugim źle?

zainstaluj jakis inny program do odtwarzania filmow i przedstawisz wrazenia :slight_smile:

Na przykład Cinemaplayer.

W nim możesz ustawić dowolne proporcje lub dopasować do okna.

Felixz - lepiej niepolecaj zadnego dotwarzacza, to samo tyczy sie reszty ludzikow, bo jak zdazyliscie przeczytac takie porady sa zbedne, mamy tu super fachwoca co zaarz sobie poradzi, tylko ze czas mija a odpowiedzi nadal brak.

:shock:

Próbowałem w innych i to samo te paski nadal są tak samo duże:/ Zmiana odtwarzacza nic nie daje… Wina na pewno nie stoi tez po stronie kodeków bo te także zmieniłem i nic :frowning:

w allplayer masz taka opcje… KLIK :lol:

A moze rozdzielczosc ekranu ma znaczenie ? Skoro ten sam film na roznyh kompach wyglada inaczej.

próbowałem w AllPlayerze ta opcje i też nic nie daje…

Na dwóch kompach mam te same monitory i rozdzielczość 1024 na 768

a mozesz wrzucic screnshoooty tego filmo z dwoch kompow (z tej samej sek filmu)? normalnie skecz masz :]

a probowales tego vplayera ? moze w koncu ktorys odtwarzacz zadziala