Obraz w ikonie pliku mp3 jak usunąć?

Witam mam Windowsa Viste i moje niektóre pliki mp3 mają zamiast ikon systemowych obrazki np abbumu czy inne chciałbym to usunąć jednak w Windows Media Player nic nie da rady zrobić choć usuwam obrazki dalej są proszę o podpowiedź :wink:

Zainstaluj inny dowolny player, polecam Aimp2, zmieni ci on automatycznie wygląd ikon. Poza tym jest on dużo lepszy od MediaPlayera.

Sprawdź czy masz zaznaczone w Narzędzia>opcje>prywatność>Aktualizuj moje pliki muzyczne pobierając info z Netu ,jak tak odznacz ,a grafiki są w ukrytych systemowych,zaznacz pokaż ukryte ,odznacz ukryj chronione systemowe.

Zapewne chodzi Ci o obraz zawarty w tag’u utworu - pokazywany zamiast domyślnej ikony pliku.

Użyj np. programu TagScanner - lub innego dowolnego lecz dobrego :slight_smile: edytora tagów by usunąć zapisaną grafikę.

djdavemix , to żeś genialnie wymyślił, usunąć grafiki z tagów…

Problemem nie jest tu samo istnienie grafik w tagach tylko wpis w rejestrze systemowym powodujący ich wyświetlanie (nie pamiętam dokładnie gdzie on jest, możliwe że w różnych wersjach windowsa będą to różne klucze) - musisz poszukać w google.

Możesz jeszcze zainstalować sobie programik mp3ext który rozszerza windowsowe możliwości edycji tagów mp3 (w tym dodawanie i usuwanie okładek) dodając we właściwościach pliku dodatkową zakładkę oraz zmienia ikony plików mp3 tak aby ikona była zależna od bitrate pliku (napis 128 na ikonie gdy mp3 jest w jakości 128kb/s).

scripter1 , jeżeli nie będzie grafik w tagach nie będą one wyświetlane jako ikona pliku

.

chyba że autor ma tak namieszane w systemie, że te grafiki dotyczą pozostałości po innych odtwarzaczach audio

djdavemix , tak ale to by było usuwanie jedynie objawów a nie przyczyny usterki.

Sądząc po opisie to autor właśnie ma coś namieszane a usuwając jedynie objaw usterki zamiast jej przyczynę zwykle robi się zamieszanie w systemie.

To trzeba poszukać może pod nazwą/kategorią shell albo w przyszłosci używać deinstalatorów łacznie z możliwością wyczyszczenia rejestru jako dopełnienia tego procesu.

djdavemix , to nie koniecznie kwestia pozostałości po jakimś programie, mógł też sam dodać taki wpis do rejestru.

Zrób tak jak napisał Łukash i potem usuń wszystkie pliki jpg z katalogu z mp3.