Obraz w monitorze CRT się trzęsie

Witam. Od jakichś dwóch dni obraz w monitorze CRT mi się trzęsie, faluje. Co może powodować takie zachowanie?

Może złe odświeżanie?

Ustawione na 60 Hz, bo z innymi częstotliwościami, to ten stary grat nie współpracuje.

Czy za monitorem nic nie leży? Np. zasilacz? Może czas zmienić monitor, kosztują teraz grosze…

Obecnie z kasą bardzo kiepsko. Poza tym szczerze mówiąc jakoś dziwnie pracuje mi się na LCD. A za monitorem nie mam nic, co mogłoby zakłócać jego pracę.

Próbowałeś go rozmagnesować? Odsuń wszystkie urządzenia zawierające magnes, np. głośniki, silniki, transformatory.

Ja kupiłem sprawnego CRT za 2,25 PLN :slight_smile:

za dawnych czasów gdy miałem crt i obraz zaczął się trząść okazało się ,że padł trafopowielacz

Jak to to to raczej monitor :arrow: hasiok, bo koszty naprawy będa spore. Rozmagnesuj monitor, zwiększ odświeżanie.

mi też skacze bo mam głośniczek ze sporawym magnesem niedaleko, rozmagnesowanie pomaga… i mój rzęch ma 11lat :wink:

Rozmagnesowanie trochę to poprawiło, a zwiększenie częstotliwości odświeżania skończyło się latającymi kreskami obrazu. Monitor obsługuje tylko 60 Hz.

mój też ale tylko przy 1280x960 :stuck_out_tongue: przy 640x480 to z tego co pamiętam to nawet 100Hz działało ale nie mam pewności :stuck_out_tongue:

Wow! Przy 800x600 pracuje na 70 Hz i nie trzęsie.

w 98 przy 800x600 dało się używać systemu :stuck_out_tongue: przy XP jest gorzej a przy nowszych to chyba nie jest możliwe :stuck_out_tongue:

miałem przez dłuższy okres właśnie 800x600 i powiem że nie narzekałem ale wolę większą rozdzielczość (nawet kosztem odświeżania, kiedyś bym nie wysiedział godziny przy 60Hz ale teraz to mogę nawet całymi dniami siedzieć i nawet mnie nie bolą oczy :wink: )

Nie wiem za bardzo jak chcesz pracować przy takiej rozdziałce i takim odświeżaniu. Większość stron www nie jest juz optymalizowana pod tą rozdzielczość, więc bedą “wyłazić” Ci poza ekran

Ja wiem, że jestem dziwny, ale nie aż tak. I popełniłem jeden mały błąd, bo odświeżanie przy 800x600 wynosi 75 Hz.

Wiesz, tej klasy monitor naprawdę można za grosze kupić… Ja bym się rozejrzał.

Ta… wiem. Problem polega tylko na tym, że zakup przez internet odpada, ponieważ jak zwykle tata się nie zgodzi.

allegro i w okolicy do 10km :stuck_out_tongue: CRT można wyrwać sprawne nawet za 1zł… najlepsze jest to że mój Philips CRT dużo szybciej wysiadł niż obecny, 11letni, 24h włączony 15calowy (dokładnie 13,9") monitor, który przeszedł malowanie sprayami i naklejki (i tak jest brzydki ale sentyment zawsze będzie)

Ja mam 1920x1080 i mi znowu zamiast wyłazić to się mieści i to za sporo …