Obraz w monitorze CRT się trzęsie

(kijek) #1

Witam. Od jakichś dwóch dni obraz w monitorze CRT mi się trzęsie, faluje. Co może powodować takie zachowanie?

(sla17) #2

Może złe odświeżanie?

(kijek) #3

Ustawione na 60 Hz, bo z innymi częstotliwościami, to ten stary grat nie współpracuje.

(system) #4

Czy za monitorem nic nie leży? Np. zasilacz? Może czas zmienić monitor, kosztują teraz grosze...

(kijek) #5

Obecnie z kasą bardzo kiepsko. Poza tym szczerze mówiąc jakoś dziwnie pracuje mi się na LCD. A za monitorem nie mam nic, co mogłoby zakłócać jego pracę.

(Kpc21) #6

Próbowałeś go rozmagnesować? Odsuń wszystkie urządzenia zawierające magnes, np. głośniki, silniki, transformatory.

(system) #7

Ja kupiłem sprawnego CRT za 2,25 PLN :slight_smile:

(artide2) #8

za dawnych czasów gdy miałem crt i obraz zaczął się trząść okazało się ,że padł trafopowielacz

(fiesta) #9

Jak to to to raczej monitor :arrow: hasiok, bo koszty naprawy będa spore. Rozmagnesuj monitor, zwiększ odświeżanie.

(klopas) #10

mi też skacze bo mam głośniczek ze sporawym magnesem niedaleko, rozmagnesowanie pomaga... i mój rzęch ma 11lat :wink:

(kijek) #11

Rozmagnesowanie trochę to poprawiło, a zwiększenie częstotliwości odświeżania skończyło się latającymi kreskami obrazu. Monitor obsługuje tylko 60 Hz.

(klopas) #12

mój też ale tylko przy 1280x960 :stuck_out_tongue: przy 640x480 to z tego co pamiętam to nawet 100Hz działało ale nie mam pewności :stuck_out_tongue:

(kijek) #13

Wow! Przy 800x600 pracuje na 70 Hz i nie trzęsie.

(klopas) #14

w 98 przy 800x600 dało się używać systemu :stuck_out_tongue: przy XP jest gorzej a przy nowszych to chyba nie jest możliwe :stuck_out_tongue:

miałem przez dłuższy okres właśnie 800x600 i powiem że nie narzekałem ale wolę większą rozdzielczość (nawet kosztem odświeżania, kiedyś bym nie wysiedział godziny przy 60Hz ale teraz to mogę nawet całymi dniami siedzieć i nawet mnie nie bolą oczy :wink: )

(fiesta) #15

Nie wiem za bardzo jak chcesz pracować przy takiej rozdziałce i takim odświeżaniu. Większość stron www nie jest juz optymalizowana pod tą rozdzielczość, więc bedą "wyłazić" Ci poza ekran

(kijek) #16

Ja wiem, że jestem dziwny, ale nie aż tak. I popełniłem jeden mały błąd, bo odświeżanie przy 800x600 wynosi 75 Hz.

(system) #17

Wiesz, tej klasy monitor naprawdę można za grosze kupić... Ja bym się rozejrzał.

(kijek) #18

Ta... wiem. Problem polega tylko na tym, że zakup przez internet odpada, ponieważ jak zwykle tata się nie zgodzi.

(klopas) #19

allegro i w okolicy do 10km :stuck_out_tongue: CRT można wyrwać sprawne nawet za 1zł... najlepsze jest to że mój Philips CRT dużo szybciej wysiadł niż obecny, 11letni, 24h włączony 15calowy (dokładnie 13,9") monitor, który przeszedł malowanie sprayami i naklejki (i tak jest brzydki ale sentyment zawsze będzie)

(sla17) #20

Ja mam 1920x1080 i mi znowu zamiast wyłazić to się mieści i to za sporo ....