Obraz wyświetlany przez LG Studioworks 575N razi bardzo oczy

Witam,

2-3 dni temu w moim monitorze( LG Studioworks 575N ), padł bezpiecznik. Oczywiście go wymieniłem i chodzi dalej…

Tylko teraz mam problem, ponieważ obraz wyświetlany przez ten archaiczny monitor po prostu razi bardzo oczy :frowning:

Mam ustawione na 85Hz, przy rozdzielczości 1024x768, a także ClearType.

Wcześniej nie było, aż tak źle, dopiero po tej awarii z bezpiecznikiem niedobrze dzieje się z moim monitorem. Dodam, że monitor ma już prawie 8lat

Sterowniki już przeinstalowałem, a są nimi xtreme 7120c i zainstalowałem je do karty FX5200.

Czy naprawdę, już nie ma innej rady, jak wymiana na inny?

to mu oddaj :P, a tak dokładnie co masz na myśli ??

bije w sensie mruga? czy jasny obraz, moze poprostu zmniejsz jasność wyświetlanego obrazu…:wink:

Chodzi, o to, że stał się bardziej szkodliwy dla oczu, co odczuwam to drugi dzień, przy bardzo krótkim okresie przebywania przy nim.

Wcześniej czegoś takiego nie było…

To jest coś w stylu, jak ustawicie 60Hz, zamiast 85Hz i sami poczujecie to :slight_smile:

Ps.

Sorry, ale narazie brakuje mi określenia tego :smiley:

No to zmień monitor i po problemie. 7,5 roku to dość dużo jak na taki sprzęt.

Tak, chyba byłoby najlepiej i najprościej…

czyli monitor męczy ci oczy???

Postaw sobie obok biurka lusterko i jak czujesz, że Cię oczy zaczynają boleć to na nie spójrz.

Nie wiem czy to ma jakiś związek z wymianą bezpiecznika…

Może nie, że mnie odrazu bolą, ale czuje zmęczenie, po takim krótkim czasie, ale to chyba już wina tego archaicznego monitora i faktycznie, jedynym rozwiązaniem, byłoby kupno nowego.

To powiedz jaki masz fundusz to ci od razu pomożemy nowy wybrać.

:mrgreen: :mrgreen:

Mam już wybrany, BenQ FP93GP( ale jeszcze zobacze, może coś tańszego wezmę, choć wiem, że ten monitor jest warty tej sumki :slight_smile: )

Z tanim monitorem po czasie może być to samo…