Obraz z kwadracików- Jaka przyczyna?

Witam .Mam taki problem: Dość dawno nie włączałem córce bajek na komputerze i nie wiem co i kiedy mogło się stać że dzisiaj po włączeniu bajki, obraz strasznie się ciął i był zniekształcony …tzn zbudowany z kwadracików. Włączyłem tez inne bajki na których wcześniej wszystko szło dobrze i tego jestem pewien. I teraz nie wiem z czym moze być problem - czy ze strownikami czy z kodekami czy może jeszcze z czymś innym… Gdzie szukać rozwiązania ? Jakiś czas temu czysciłem komp w srodku miekkim pedzelkiem i odkużaczem ale wszytko chodziło od tamtej pory normalnie. Pamietam też że kilka razy komputer mi się zawiesił albo zresetował samoczynnie. Bardzo proszę o pomoc. Moja karta to nv GF FX 5200. Co powinienem sprawdzić w pierwszej kolejności?

Przeinstaluj ster

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … rownik%F3w

Jaki masz zasilacz?

Sprawdź kartę np Aquamarkiem, 3DMarkiem.

Zasilacz wiem że 350W ale jaki to nie wiem . Jak mam sprawdzić kartę tymi programami - w tym temacie jestem zielony.

Firma spisz z tabliczki zasilacza np Forton (firma) 350W MDN.

Pobierz program, np z guru3d.com, są też na vortalu, i opal start test/bechmark.

Problem tkwił jednak w kodekach . Coś musiało się poprostu wysypać . Odinstalowałem wszystkie kodeki wyczyściłem rejestr i zainstalowałem nowe kodeki i już wszystko chodzi płynnie.

Pozdrawiam.