Obraz z monitora rozmywa się

Witam!

Jestem posiadaczem monitora Samsung P2470HD. Do dnia dzisiejszego nie miałem z nim żadnych problemów. Obraz nagle się rozmył, był bardzo niewyraźny. Uruchomiłem komputer ponownie i wszystko działało poprawnie przez 2 minuty, potem problem powrócił. Miałem inny kabel, więc nie czekając ani chwili dłużej podpiąłem go. Monitor sprawował się dobrze przez 30 minut, potem problem powrócił. Zrezygnowany, podłączyłem kabel HDMI, który dokupiłem po zakupie monitora. Na nim monitor chodzi bardzo dobrze, z tym, że maksymalna rozdzielczość to 1650x1080. Co może być przyczyną tego, że gdy podpinam standardowy kabel występują powyższe problemy, natomiast przy kablu HDMI, danego problemu nie ma?, proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuję…

Hej,

:arrow: Jak domyślnie był podłączony monitor - tzn. jakim złączem - analogowym D-Sub czy cyfrowym DVI?

:arrow: Czy kabel do monitora nie biegnie bezpośrednio przy jakimś źródle ciepła lub przy urządzeniu, które może powodować zakłócenia w sygnale?

:arrow: Próbowałeś do karty podłączyć inny monitor? Też pojawiają się problemy?

:arrow: Jaką dokładnie posiadasz kartę graficzną?

Pozdrawiam,

Dimatheus

pewnie kabel

 

ja wpadłem tutaj z innego powodu, ale może to da radę też w Twoim przypadku - spróbuj zresetować monitor do ustawień fabrycznych (1% szans, że się uda, ale w moim przypadku wyglądało to tak że obraz odświeżał się jakoś dziwnie, był niewyraźny, rozmyty i już miałem wyrywać kable i kupować nowy monitor, gdy pomyślałem o tej drobnej rzeczy i… zadziałało!)