Obraz ze skanera na www (asp.net)

Witam (po raz pierwszy na forum)

pół dnia szukam i próbuję i nie mogę znaleźć rozwiązania problemu. Otóż chciałbym na stronie (asp.net) dać możliwość podglądu obrazu ze skanera. Czytałem sporo o twain i wia, ale nie mogę wyszukać chociaż jednego w pełni działającego przykładu. Najlepiej gdyby istniała jakaś darmowa biblioteka… Czy ktoś ma jakieś sprawdzone źródła, który mógłbym przetestować lokalnie i za darmo? Testowałem rozwiązania w c#, js i innych, ale zawsze czegoś do szczęścia brakowało :slight_smile:

Z góry dziękuję za wskazówki.

Ciekawy problem. Nigdy tego nie robiłem, więc pozwolę sobie podpiąć się pod ten temat, gdyż też jestem ciekaw optymalnego rozwiązania.

BTW mógłbyś napisać więcej na temat tego co próbujesz osiągnąć? Mówisz o podglądzie obrazu ze skanera, ale rozumiem, że ten skan ma pochodzić ze skanera klienta, a nie serwera? Bo jeśli serwera, to gotowych rozwiązań jest masa. Tutaj dwa takie dość stare linki (ale przecież można je dostosować do najnowszej wersji Twain i WIA) http://www.codeproject.com/KB/dotnet/twaindotnet.aspx, http://www.codeproject.com/KB/dotnet/wiascriptingdotnet.aspx oraz jeden w miarę aktualny http://miljenkobarbir.com/using-a-scanner-without-dialogs-in-net/. Jeśli klienta, to faktycznie takie ciężko znaleźć. Ogólnie tutaj może być problem. Czy komputery klientów mają zainstalowane różne systemy operacyjne, czy np. tylko Windows-y? Jeśli tylko Windows-y to wtedy mógłbyś poszukać jakieś komercyjnej kontrolki ActiveX i wymuszać na klientach, aby używali Internet Explorer. Mógłbyś też użyć Silverlight. Tutaj znalazłem przykład (na dole strony jest załączony kod) http://10rem.net/blog/2010/04/14/scanni … automation . Choć jest to aplikacja typu Out-of-Browser, więc nie wiem, czy takie rozwiązanie będzie Ci pasować.

Dzięki za odpowiedź.

Ogólnie to skanowanie ma zostać zrealizowane dla jednego klienta, stąd mogę wymusić zainstalowanie takiej czy innej przeglądarki, dodatku itd. Może być użyty ActiveX, zastosowany aplet itp. Ważne, żeby poszło. Docelowo ma to działać tak, że klient naciśnie button na stronie, po czym na ekranie ukaże mu się obraz ze skanera gotowy np. do zapisu na bazie. Skaner będzie gdzieś w sieci tego klienta, może mieć stale przypisane ip.

Widziałem dużo ciekawych rozwiązań, niestety wszystkie płatne. Dokładnie to o co mi chodzi jest zrealizowane tutaj:

http://www.chestysoft.com/ximage/twainupload.asp

(przykład ASP.NET) Gotowe rozwiązanie, kod w js - miodzio.

Zaraz przyjrzę się tym przykładom, które znalazłeś, dzięki.

Z linków, które podałeś dwa pierwsze przykłady nie chcą mi działać, trzeci jeszcze też nie do końca. Pewnie ja coś źle robię…

Trzy pierwsze linki w Twoim przypadku się nie przydadzą (a przynajmniej nie bezpośrednio). Sprawdź sobie ten czwarty, bo jest to aplikacja Silverlight Out-of-Browser, czyli rozwiązanie client-side. To rozwiązanie, które Ty podałeś opiera się na kontrolce ActiveX, czyli klient będzie musiał mieć zainstalowany Internet Explorer, żeby móc z niego skorzystać (ale skoro możesz na nim to wymusić to nie ma problemu). Generalnie w sieci znajdziesz dużo komercyjnych kontrolek ActiveX pozwalających korzystać z Twain, ale którą powinieneś wybrać to Ci nie powiem.

ciekawy pomysł ogólnie, ta kontrolka silverlightowa też fajna.

ale ogolnie zastanawiam sie nad use casem takiego rozwiazania.

w duzych rozwiazaniach produkcyjnych raczej sie kupuje dobry( i szybki) skaner za grube pieniedze, którego standardowe oprogramowanie samo wysyła wyniki na odpowiedni serwer. naciskasz przycisk na skanerze i idziesz sobie na kawe, reszta sie robi sama. W firmach jest zwykle pare miejsc gdzie taki cyfrowy paperwork sie odbywa i to robią to panie Krysie, którym tylko pokazuje sie jak wlozyc dokumenty do skanera i ktory przycisk maja wlaczyc. o ergonomii w tym przypadku sie nie mysl.

ale faktycznie dla malych klientow, takie chwytliwe rozwiazania moga byc ciekawe.

znalezlibyscie cos podobnego opartego o Jave ?