Obrazek główny bloga

Jak system wybiera obrazek główny bloga ?

Mój wpis Jak przyśpieszyć Firefox’a ma obrazek…

Wówczas gdy pierwszy jaki jest w wpisie to:

Da się to jakoś zmienić ?

@tomekb @Lisek @narandill ?

1 polubienie

Wybrało "3" od góry, zmienić się raczej na razie nie da.

Pytanie dlaczego…

Zgadywać mogę, że może po proporcji pod miniaturę np. na Facebooku. A że wykorzystywana jest też przy okazji pod prostokątny panel na głównej dla zalogowanych i chętnych użytkowników…

Wyszedł ci prawie idealny kwadrat :smile:.

1.05789474

A co do braku opcji zmian to może taka jest przesunięta na dalszy, dalszy, plan; stąd wybiera automat.

O kwadracik raczej nie chodzi bo z wpisu o Chrome ładnie wyłapało pierwszą grafikę.

Bo jest “kwadratowa”.

1.04103165299

Innym już daleko do kwadratu. Na przykład:

  • Rozszerzenia w menu” ma 1.13946588

  • Menadżer zadań w menu” ma 1.12946429

  • Ustawienia w Google Chrome” ma 1.17924528

W mediach społecznościowych jest brany pierwszy obrazek wrzucony do wpisu, nawet jesli go nie użyłeś we wpisie. Temat rzeka.

Było zgłaszane N-razy. @Lisek pewnie już to dawno zaimplementował - tylko zapomniał wrzucić na główną ścieżkę :slight_smile:

Hej,

No chyba nie do końca - w moim blogu też przewodnia była pierwsza grafika. Dopiero jak poleciał na główną bloga i główną portalu, zmieniono grafikę na taką, która najlepiej pasowała. :slight_smile:

Pozdrawiam,
Dimatheus

tak bo @DjLeo czasem zmienia ręcznie.

2 polubienia

No i bardzo dobrze, bo pierwszy obrazek w moim wpisie nijak miał się do tego, czego dotyczył. :rofl:

Rozwieje wszelkie wątpliwości, obrazek na główną strony jest wybierany ręcznie i robię to ja sam z tych, które autor wykonał lub jeżeli niema zdjęć odpowiednich to wyszukuje z dostępnych kupionych lub tych które można użyć legalnie np. strona producenta. Tak to wygląda z mojej strony. Co do kafelków i magicznego skryptu liska to on już musi się wypowiedzieć na jakiej zasadzie tam zdjęcia ładują. Z tego co pamiętam w przypadku showcase wcześniejszego zanim lisek zrobił automat, to wszystko było dodawane ręcznie przez redakcję. Z tego co widzę teraz jak coś tam ląduje to przeważnie jest to to co wybiorę, ale czasami się zmienia i wydaję mi się, że dalej to tak samo działa, z tym, że czasem ktoś coś zmienia. Trzeba pytać liska.

3 polubienia

Pierwszy/trzeci załadowany/ułożony we wpisie lub najbardziej kawadratowy.

Prawdopodobnie.