Obrazek jako link

Witam!

Wiem że to pytanie wyda wam sie banalne ale jak w programie “Macromedia Flash Professional 8” dodać link do obrazka?

Dokładniej to mam w menu szablonu pewiem przycisk (ScreenShot) i chce do niego dodać link.

Bardzo prosze o pomoc.

Najpierw tworzysz z obrazka symbol (zaznaczasz go i klikasz F8). Z nowego okna wybierasz przycisk. Później musisz nadać przyciskowi akcję, coś w stylu

on (press)

getURL(tutaj_adres);

Jeżeli coś pomyliłem w kodzie to sorki, dawno się Flashem nie bawiłem.

Ehh…

Po pytaniu widać że nie znam sie na flashu więc jak byś mógł jakoś to bardziej wytłumaczyć, np. jak nadać przyciskowi akcję.

Znalazłem w necie jeszcze coś takiego:

Flash 8 nie obsługuje ActionScriptu 3, tylko wcześniejsze (ActionScript 1 i 2).

A jak stworzyć przycisk… zaznaczasz grafikę, która ma stanowić przycisk przy pomocy zaznaczenia (nie pamiętam która ze strzałek na toolbarze to jest) i jak już wspominałem klikasz F8, aby stworzyć nowy symbol. W nowym oknie wybierasz typ Button (chyba, że masz jakąś polską wersję to wtedy Przycisk).Następnie są dwa sposoby nadania akcji - przez nadanie jej bezpośrednio przyciskowi lub przez nadawanie akcji klatkom. Bezproblemowo można zastosować jeden z tych dwóch sposobów, ja polecam nadanie akcji przyciskowi bezpośrednio u niego (mniej pisania, ale za to kod jest trochę rozproszony). Aby to zrobić przechodzisz na klatkę, w której znajduje się przycisk (czyli do trzonu animacji, a nie jakiegoś movie clipu), zaznaczasz ten symbol (przycisk, po zaznaczeniu powinien być obramowany niebieską obwódką) i klikasz na dole pasek Actions. w nim wpisujesz to:

onRelease = function() {

getURL("TU_TWÓJ_ADRES_ZOSTAW_CUDZYSŁOWIA");

}

Sorki, poprzednim razem pomyliłem funkcje.

Ok!

Zrobiłem tak jak mówisz i faktycznie gdy klikam w obrazek przekierowywuje mnie do strony,

lecz ten przycisk jest animowany ,tzn. gdy na niego najeżdzam kursorem stopniowo ciemnieje

a gdy zjerzdzam stopniowo jasnieje. A gdy wklejam ten kod do “Actions” animacja przestaje

działać.

Tu masz warstwy:

44895881.jpg

Mogłeś tak od razu powiedzieć :smiley:

Musisz zrobić 2 movie clipy, czyli symbole takie jak button, tylko wybierasz w typie symbolu movie clip. To taka dodatkowa ścieżka czasu ukryta w symbolu. Pierwszy movie clip to moment ciemnienia przycisku, drugi to rozjaśniania. Później trzeba już tylko zmodyfikować przycisk. Otwierasz więc go i masz tam cztery pola do wyboru. Jeżeli znasz angielski, to się połapiesz który jest od czego (dokładnie nie pamiętam, ale tam było hover (tutaj wklej animację kiedy najeżdżasz kursorem) i tak dalej. A jak znasz angielski całkiem dobrze i dałbyś radę z jakimiś tutorialami po angielsku (w co raczej nie wątpię, bo po screenie widze, że używasz z angielskiej wersji Flash 8), to polecam przeszukanie strony rnel.net - masz tam tutki do różnych programów - Photoshop, Flash itp. Tylko uważaj, do Flasha jet ostatnio masa tutorialów do Flash CS3 z użyciem ActionScriptu 3.

Nie rozumiem :frowning: Animacje rozjaśniania już mam, tylko teraz powiedz gdzie to wklejić żeby obie funkcje działały.

A co do tutoriali to może przez okres feri coś sie poucze :smiley: