Obrazek w rogu folderu

Witam, chciałbym uzyskać taki efekt jak w folderze “Moja Muzyka” (Nutka w prawym, dolnym rogu) w innych folderach lub dyskach. Próbowałem już ze zmianą tła, ale chodzi mi, aby ten obrazek trzymał się prawego dolnego rogu. Z góry dziękuje za pomoc.

Folder -> właściwości -> dostosowywanie -> użyj tego typu folderu jako szablonu… i stamtąd wybierasz opcję ;]

Dla nutki właściwa będzie opcja “muzyka”

A w jaki sposób zmienić tą nutkę na inny obrazek ?

PPM na folder->Właściwości->Dostosowywanie-> w sekcji Ikony folderów klik na przycisk Zmień ikonę.

Nie chodzi mi o ikonę pliku lecz o nutkę która pojawia się w rogu okna folderu, gdy wybierzemy rodzaje folderów>>muzyka tak jak Tetris014 powiedział/a

Można nadpisać oryginalne pliki obrazów nowymi, z tym że nowe muszą mieć jednakową nazwę. Nie wiem tylko czy jest to bezpieczne, czy będzie działać i w jakim folderze są te domyślne nutki, obrazki itp.

Nie, nie, wystarczy wybrać inną opcję z "Użyj tego typu folderu jako…’

Obrazy, Album zdjęciowy - w rogu będzie ikona obrazka ( jak w folderze moje obrazy )

Muzyka, wykonawca, album muzyczny - w rogu będzie nutka ( jak w folderze moja muzyka )

Wideo - w rogu będzie kawałek kliszy czy coś takiego :stuck_out_tongue: ( jak w folderze moje wideo )

A jeżeli chcesz mieć zupełnie inny obrazek w rogu folderu, to pewnie można go podmienić, ale jak kolega wyżej powiedział, pewnie nie jest to ani zalecane, ani bezpieczne. Lepiej z tym nie kombinować.

otwierasz folder któremu chcesz zmienić ikonę

PPM w otwartym folderze >> nowy >> dokument tekstowy >> otworzy się notatnik do którego wkleisz

i nazwiesz go

zapisz jako Desktop.ini >> wszystkie pliki

PPM na powstały plik >> właściwości >> zaznacz ukryty

następnie

Start >> uruchom >> attrib +s

teraz przeciągnij ikonę foldera który zmieniasz do okienka uruchom i puść otrzymasz attrib +s “C:\Documents and Settings\Nowy folder” teraz kliknij OK i masz ikonę z nutką

:slight_smile: