Obrazek z Word'a do innego programu (?)


(Qrzysio) #1

Witam.

Mam dwa obrazki w pliku .doc, który dostałem mailem. Chciałbym oba obrazki zapisać jako oddzielne pliki .jpg

Zrobiłem następującą rzecz: kliknąłem prawym klawiszem myszki na obrazek i wybrałem kopiuj. Otworzyłem Photoshopa, utworzyłem nowy dokument, wkleiłem obraz ze schowka. Oto efekt:

Jak widać obraz wygląda jakby miał tylko 256 kolorów. Czemu? Czy jedynym wyjściem jest zrobienie w Wordzie zrzutu ekranu i wklejenie do programu graficznego?

Próbowałem wkleić także do Paint'a, lecz skutek był ten sam.

Ktoś wie o o chodzi?


(ak6) #2

Niestety nie mam pojęcia jak zrobić to w Wordzie ale znam inne rozwiązanie. Otóż ściągnij sobie z netu darmowy Open Office i kopiując obrazek z Writera i wklejając np. do painta nie ma tego efektu. Wiem, że to rozwiązanie jest trochę groteskowe ale skuteczne i nic innego mi do głowy nie przychodzi.

Pozdrawiam.

OpenOffice


(Tasch) #3

w wordzie masz obrazki 96dpi, przy wklejaniu do photoshopa pewnie nastepuje resampling, nie znam PS, ale sprobuj wkleic do pustego photoshpa, bez otwartego nowego dokumentu. A najlepszym wyjsciem jest poproszenie nadawcy, aby przeslal pliki jpg nie wstawione do Doc'a.

pozdr.


(Qrzysio) #4

Odpowiedziano mi na innym forum: Wystarczy plik worda otworzyć i zapisać jako strona sieci web... wtedy z poziomu pliku HTML mamy dostęp do obrazkó


(ak6) #5

Tak ale tą metodą obrazek jest zmniejszony o ok. 70% w stosunku do oryginału.

Przy moich doświadczeniach z OpenOffice takiego efektu ubocznego nie było.


(Qrzysio) #6

Word zapisał mi 2 rozmiary obrazków. Jeden pomniejszony,drugi oryginalny. Mam wersję Office XP