Obrazy iso windows 7 czy aby bezpieczne?

Witam, dzisiaj w poszukiwaniu obrazów iso natknąłem się na takie dwie strony z obrazami płyt z Windowsem 7:

  1. http://{ciach}

  2. http://www.{ciach}

mam dwa pytania:

a) czy jak je ściągnę, zainstaluję i wpisze mój serial z laptopa to będzie to legalne?

b) czy te obrazy to są fabryczne obrazy systemu tzn. czy nie są modyfikowane przez hakerów i można je spokojne instalować/ ktoś sprawdzał ?

c) normalnie będę mógł ściągnąć polska wersję językową przez Windows update ?

Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

Ja jak zwykle polecam stronę:

http://www.{ciach}

Sprawdzałem sumy i się zgadzają.

a) Tutaj mogą być problemy jeżeli twój klucz to OA, a nie OEM. Klucz może nie pasować po prostu.

b) Z mojego linku sprawdzałem.

c) Tylko ultimate, ale o dograniu paczek językowych do instalatora to nie tutaj.

Zobacz: problem-funkcja-recovery-t495125.html

Pozdrawiam.

Technicznie jest to możliwe.

Jeżeli nie posiadasz obrazu z subskrypcji TechNet/MSDN albo nie pożyczyłeś płyty z Windows od kolegi, który posiada oryginał, to nie masz takiej pewności chyba że porównasz sumy kontrole.

Tylko gdybyś wpadł na pomysł pobrania z internetu Windowsa bez dodatków zamiast pożyczyć od kolegi, to polecam zastanowić się. Dlaczego?

[quote name=adam9870 jak-przeinstalowacsystem-win7-home-premium-64bit-t488597.html#p3077921]Albo prosisz kolegę który posiada płytę z Windowsem takim jak Ty, albo jeżeli masz np. kolegę, który posiada dostęp do subskrypcji TechNet, możliwe jest pobranie obrazu systemu i nagranie go na płytę. Podobnie jeżeli masz kolegę, który posiada nośnik z systemem i jest w stanie Ci go pożyczyć. Co do wersji z Internetu, jeżeli znajdziesz naprawdę niemodyfikowany obraz z MSDN/TechNet - możesz pobrać, jeżeli chcesz. Ja nie ufam tym wersjom z Internetu, bo niby normalna wersja, niby niemodyfikowana, a w środku są jakieś aktywatory itp., podczas gdy ja chcę zainstalować _legalnie_ system z oryginalnym kluczem i _legalnie_ aktywować. Dlaczego nie ufam? Otóż tutaj jest interesujący wywiad z pracownikiem polskiego oddziału Microsoft, który mówi o doświadczeniu, w którym kupiono Windows XP ze stadionu, dokonano analizy i systemy te (niektóre) wysyłały dane gdzieś na serwery w Niemczech. Oglądałem dosyć dawno temu, możliwe, że mój opis dokładnie się nie zgadza z tym co jest w wywiadzie.

http://www.dobreprogramy.pl/Rozmowa-z-K … 13988.html

dzięki za szybką odpowiedz:

a) wg nalepki mam w7 hp oa, jak nie będzie pasował to może na infolinii coś poradzą

b) wyczytałem że da się to zrobić programem Vistalizator ale ponoć to się gryzie z licencją. Są może jakieś inne sposoby na spolszczenie ?

Mam płytkę oryginalną z Windowsem 7 32 ze swojego update do starego Lenovo, a potrzebuje 64 :smiley:

Na infolinii powiedzą: “nie wiemy czy jest to legalne, prosimy zadzwonić do działu licencjonowania”.

Poczytaj linki, które podałem w swojej poprzedniej wiadomości.

Nie wiem.

Najprościej byłoby gdybyś miał kolegę, który ma oryginał Windows (edycja taka jak na naklejce, tyle że wersja 64-bitowa).

Albo jeżeli kolega ma subskrypcję TechNet/MSDN.

Albo szukasz w internecie wersji naprawdę niemodyfikowanych, bez żadnych cracków po nagraniu ISO.

Wersja angielska nie jest taka straszna, jakbyś chciał to tutaj http://www.dobreprogramy.pl/adam9870/O- … 34110.html jest sporo linków do stron Microsoft, czyli niemodyfikowanych obrazów - pobierasz, nagrywasz na płytę, uruchamiasz komputer, wpisujesz swój klucz i po sprawie.

czytałem Twoje linki, wiem co to technet/msdn :stuck_out_tongue: tylko po prostu nie mam do nich dostępu, a czasy takie że mało kto ma płytki z Windowsem i to jeszcze 64 bitowym bo każdy teraz kupuje laptopy albo jedzie na piratach :stuck_out_tongue:

Rozwiązania jakie widzę to takie, że albo szukasz w Internecie wersji naprawdę niemodyfikowanej (bez cracków itp., poszukaj na polskich torrentach), albo przeczytasz komentarze tutaj http://www.dobreprogramy.pl/adam9870/O- … 34110.html i skorzystasz z wersji angielskiej.

  1. Windows 7 ściągnięty z powyższych linków, nagrany na usb instaluje się ekspresowo,

  2. Jest to co prawda wersja eng ale programem Vistalizator (ma tylko 1 mb jest wolny od wirusów i malware, certyfikat softpedi) można zainstalować wersje PL (ściąga się również z oficjalnej strony, jest to oficjalna wersja językowa od Microsoftu),

  3. W moim przypadku klucz z mojego Z580 aktywował się bez problemu.

Polecam wszystkim taki sposób instalacji, bo zawsze to mniej roboty z instalowaniem aktualizacji, a i system na laptopie bez tego całego badziewia od producenta (choć i tak trochę tryba było zainstalować) działa szybciej :smiley:

PS: nie rozumiem czemu moderator skasował powyższe linki, przecież to są oficjalne obrazy płyty.