Obrazy wykreowane przez AI, jakie są obecnie dostępne narzędzia i ich licencje?

Jakie są dostępne narzędzia do tworzenia obrazów przez AI za pomocą zapytań?

Ze swoich doświadczeń mogę wymienić tylko:
https://www.bing.com/images/create (bing kreator obrazów ai)

Znacie jakieś jeszcze narzędzia, które można wykorzystywać?
Są wersje tylko online, czy istnieją na PC-ty?

Jaką mają licencję?
Czy mogę taką wygenerowaną grafikę wykorzystać jako logo na serwerze Discorda, grupie na Facebooku? Lub np. komercyjnie w jakichś gotowych produktach, albo sprzedawać taką grafikę?

Jakieś ważne informacje przed rozpoczęciem zabawy w tych dziedzinach lub wskazówkami też możecie się podzielić. Bardziej precyzyjne treści też chętnie sobie dokładniej poczytam.

DALL-E?
Ja bym się tak nie nalalal teraz, bo UE coś ma podregulowac.

Ma ktoś jakieś informacje?

Z tego co ja kojarzę, to Adobe zadeklarował (u innych to bardzo różnie bywa) , że ich malarz AI uczył się tylko na obrazach z odpowiednią licencją

Wyszkolony na obrazach Adobe Stock, treściach na otwartej licencji i treściach z domeny publicznej, Firefly został zaprojektowany tak, aby był bezpieczny do użytku komercyjnego. Aby zapewnić twórcom możliwość czerpania korzyści z generatywnej sztucznej inteligencji, opracowaliśmy model rekompensaty dla współpracowników Adobe Stock, których treści są wykorzystywane w zbiorze danych do ponownego trenowania modeli Firefly.

Na grafikę rastrową jest licencja najczęściej Public Domain, chyba ze autor zastrzegł inaczej

Ma ktoś jakieś informacje?

Zachowujesz się teraz jak bot lub jak Magda Gessler gdy dostaje wymijającą gadkę.

Podniesienie tematu nie jest niczym złym, ja tak uważam. Ma na celu dostarczenie większej ilości wyników. Jest duża szansa, że ktoś akurat został w tym czasie zaznajomiony z tematem albo niedawno coś przeglądał i może się podzielić.