Obrazy wyświetlane w ikonach folderów

Witam!

Jak uzyskać w Viście (Home Basic) taki efekt jak w XP? W XP po przypisaniu obrazu do folderu i ustawieniu widoku na miniatury wyświetlany był ustwiony obraz. W Viście nie moge czegoś takiego uzyskac po przypisaniu obrazu. Obraz nawet nie jest wyświetlany w okienku Dostosowywania…

Jak to ustawić…?

Pozdrawiam!

O to ci chodzi?

przechwytywaniesv7.th.jpg

Zgadza sie. Tylko żeby np. w Folderze gdzie są piosenki z jednego albumu - w ikonie tego folderu była np. okładka albumu. Da sie coś takiego zrobić…?

Jasne że da się :smiley:

przechwytywaniemq0.th.jpg

Do pustego folderu w dostosowaniach wybierasz plik, akceptujesz i dopiero (jeszcze nie widać) ładujesz zawartośc.

Lokalizacja pliku z obrazkiem nie ma znaczenia gdzie jest.

Wiec cały mój problem polega na tym że najpierw trzeba przypisać obrazek a potem załadować zawartość…?

Zrob kopie obrazka, ktory ma byc wyswietlany. Mozesz nawet zmniejszyc te kopie. Nastepnie zmien jej nazwe na ‘Folder’ i to wszystko. Nie trzeba sie bawic zadbymi wlasciwosciami.

Jeżeli chodzi o muzykę, to polecam zapisywanie okładek w plikach mp3 (id3 tags v2). Wtedy są one wyświetlane w ikonach folderów.

Dokładnie tak, ale to chyba nie problem

Może dokładniej, jak zmienić i jaką nazwę … bo co da nam zmiana nazwy obrazka (jpeg…), może myślisz o rozszerzeniu?

Ale wtedy nie może być więcej niż ta którą chcemy widzieć, a skoro ma zawartość mieszaną tzn. nie jeden album…

P.S.

Podany przeze mnie sposób dotyczy wyświetlania obrazu w ikonie folderu nie tylko dla plików muzycznych, również dla wszystkich innych.

Juz wyjasniam.

Powiedzmy, ze masz okladke albumu o nazwie 123456.jpg w folderze z mp3. Zmieniasz jej nazwe na Folder.jpg lub jesli nie chcesz zmieniac nazwy, to robisz jej kopie i zmieniasz nazwe kopii. Nastepnie ukrywasz kopie i to wszystko. W przypadku zrobienia kopii warto ja zmniejszyc np do 200x200 co przyspiesza odswiezanie miniatur.

Sposob z ID przynajmniej u mnie nie pokazuje w ikonce folderu 1 obrazka albumu tylko kilka, co mija sie z celem.

PS.

Moj sposob rowniez dotyczy takze innych opcji tj. zdjecia itp. W przypadku zdjec kopie mozna zmniejszyc do 200x150

Kaczor2 , a jak już coś Ci wyświetka (ze zawartości) [-X Tak się nie daaa :stuck_out_tongue:

To sprawdz, ze sie da. Jesli nawet juz wczesniej cos sie zaczelo wyswietlac w zawartosci folderu, to plik o nazwie Folder ma priorytet i po odswiezeniu pliki wyswietlane wczesniej zostana zastapione przez obraz majacy nazwe Folder. Nie pytaj mnie czemu tak jest, ale dziala to i w XP i w V. Sprobuj sprawdzic to na nowym folderze, gdzie w ustawieniach nie wskazales zadnego folderu, a zobaczysz ze sie da. Cokolwiek nie wrzucisz do tego folderu bedzie wyswietlany plik Folder.jpg

Kaczor2 , tak masz rację. Błąd mój polegał na tym że podstawiałem plik o rozszerzeniu jpeg a powinien być jpg :oops:

Twój sposób zdaje się być lepszym gdyż po np. formacie zawsze pozostanie w oddzielnej partycji :mrgreen:

Witam. Podłączę się pod temat.

Miałem podobny problem i dzięki temu tematowi udało mi się go rozwiązać :slight_smile:

Jednak mam jeszcze jeden problem. Obecnie używam Windows 7 i nie mogę w tym systemie osiągnąć efektu w wyglądzie folderu, jaki miałem w Windows Xp.

Chciałbym, aby po dostosowaniu folderu- wyborze obrazka, który ma być wyświetlany wewnątrz ikony, było widać przede wszystkim wybrany obraz, a jak najmniej folderu. W Windows 7 jak i Viście wygląda to tak, że jest to jak jakby rozłożony folder, a po środku jest jakby kartka, na której znajduje się ten wybrany przeze mnie obraz, a dookoła widać folder… Przez taki wygląd folderu, wybrany obraz staje się mało widoczny, a mi zależy właśnie na tym, aby było widać go jak najwięcej.

Czy ktoś ma pomysł, jak osiągnąć taki efekt?? Może muszę ściągnąć jakieś inne ikonki, które umożliwiają wyświetlanie obrazu wewnątrz ikony w taki sposób jaki chcę?? Jeśli tak, to czy ktoś mógłby dać jakieś namiary gdzie takie ikony znajdę?? (szukałem i nic nie znalazłem).

Bardzo proszę o pomoc.

Zrób tak aby w folderze (W7) znajdował się tylko jeden obraz, wtedy będzie bardziej widoczny, czytelny.

tak, ale czy można zrobić, aby był jeszcze BARDZIEJ widoczny?? :smiley:

Chyba nie :frowning:

a wie ktoś może jak uzyskać taki efekt:

http://img91.imageshack.us/i/beztytu322uku2.jpg/

chciałbym, aby zamiast ikonki mp3, wyświetlała się automatycznie okładka płyty, na której znajduje się dany utwór.

wiem, tylko, że przy kopiowaniu muzyki z CD na PC za pomocą Windows Media Player, automatycznie taki efekt się uzyskuje… ale nie wiem, co zrobić, aby ikonki innych utworów wyświetlały się w ten sposób.