Obrobka dwf

czy zna ktoś program w którym można bedzie zrobic zmiany i zapisac je spowrotem w dwfie.

bede wdzieczny za odp.

program nie musi byc za darmo wazne by radzil sobie ze sporymi plikami !!

Witam!Z płatnych to AutoCad

Ale tutaj powinieneśpewnie coś znaleźć

http://www.google.pl/search?q=dwf&hl=pl … art=0&sa=N

generalnie dwfa nie można poddać edycji (nawet w AutoCADzie). Aby to umożliwić powstało szereg narzędzi np: TrueDTP (płatny). Uzyskujesz wtedy format edytowalny dwg lub dxf. Jeśli natomiast chcesz dodać element do dwfa ( np: opis, propozycje rozwiązań itp) to możesz skorzystać z Design Viewera 2008 Autodesk`u. Jest tam możliwość zapisania dodatkowych informacji i elementów.

Pozdrawiam.

akas możesz skorzystać z programu ProgeCAD LT 2006 6.1.8 jest bezpłatny (freeware), z wyłączeniem zastosowań komercyjnych.

dziekuje za szybka odpowiedz i od razu zabieram sie do sprawdzenia tych programów jeszcze raz dziękuje :slight_smile:

akas

Proszę używać polskich znaków, opcja zmień i popraw posty.JNJN

do grzegorzch a możesz mi powiedzieć jak zapisac od razu z programu ProgeCAD LT 2006 6.1.8 dwf ?? bo otworzyłem dwf zmieniłem to co chciałem ale juz nie można go zapisac zpowrotem w dwf tylko w dwg i dxf ???

… spróbuj dokonać zapisu do dwf za pomocą drukuj ( tak jak to się odbywa np w AutoCAD`zie…)

– Wczytując dwf`a do np Porge. dokonałeś konwersji (tzn. program dokonał)

a czy istnieje program który od razu po edycji Dwfa zapisuje go w postaci poprawionej w dwfie??

… wydaje mi się, że nie. Jedynie Design Review to potrafi. Tylko, że możliwe jest dodawanie tzw. redline`ów, linii, wymiarowań. Wszystko co jest potrzebne do konsultacji w zakresie danego projektu.

Jeśli masz starszy plik dwf to po zapisie zmian z poziomu DR uzyskasz najnowszy format z którym mogą mieć problemy starsze przeglądarki np.DwfViewer.(!)

Pozdrawiam.