Obróbka fotografi cyfrowych

Mam konkurs mam juz pare fotek na konkurs teraz musze tylko na dyskietke no i do fotografa zeby mi zrobił je w wymiarze 13 na 18 jak dac lepszy efekt nasycic je czy cos zeby super wygfgladały prosze o pomoc

wie ktos moze ile kosztuje zrobienie fotki 13na 18 jak na dyskietce dam fotografowi jedna odbitka on do kapa daje i drukuje i le kosztuje jedna kopia

to z tym pytanie udaj sie wlasnie do tego fotografa a on juz bedzie wiedział co najlepiej wyciagnac z tych fotek. Ma do tego wlasnie odpowiedni sprzet.Jesli ma

:slight_smile:

Witam,

zrobisz to w każdym programie do obróbki grafiki, jak Photoshop, Draw czy GIMP,

jednak z tego, co się orientuję, to na konkursy fotograficzne powinny trafiać zdjęcia nieretuszowane,

które mają pokazać umiejętności autora, jego wyczucie i zmysł estetyki,

a nie możliwości programów graficznych i wprawę w posługiwaniu się nimi. :wink:

Do obrobki grafiki polecam:

Adobe Photoshop 8.0 CS i CorelDraw Graphics Suite 12

Ja używam Adobe Photoshop CS i najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem będzie pobranie wersji Trial programu Adobe Photoshop Elements 3 - tam masz specjalny dział do takich rzeczy :].

Najlepszy program do obróbki fotek to Jasc Paint Shop Pro 8 lub 9 Był w Niezbędniku i KomputerSwiat. Inne typu Adobe Photoshop Cs itd może są lepsze ale za bardzo rozbudowane tym się naprawdę wspaniale obrabia zdjęcia a przede wszystkim nie jest trudnyMa nawet funkcję automatycznej naprawy fotek.Pozdrawiam

Mariusz5 - Adobe Photoshop Elements 3 też już ma dużo funkcji automatycznych poprawiania jakości fotek…