Obróbka video plus wstawianie plików jpg/gif do filmu

Witam

Poszukuje programu do prostej obróbki video (usuwanie niepotrzebnych fragmentów video, łączenie filmów) . Z tym problemów nie miałem bo robię to przy użyciu : VirtualDub i Avidemux 2.6.

Problem mam ze znalezieniem aplikacji która pozwoli mi w wybrane miejsce filmu wstawić plik graficzny przykładowo “gif” lub “jpg” i ustawic czas wyświetlania tego pliku przykładowo na 10 sekund a potem jest wyświetlana dalsza część filmu. czyli takie potrafktowanie pliku graficznego jako 10 sekundowy film połączony z innymi filmami.

Inne przydatne opcje to dodanie napisów.

Źródło łączonych filmów to : pliki avi powstałe z nagrania plulpitu monitora. W skrócie nagrywam swoją pracę wykonaną na komputerze a widoczną na monitorze przy użyciu HyperCam (nie nagrywam dźwięku), potem obrabiam filmek, zostawiam to co jest mi potrzebne w filmie , resztę usuwam i dodaję do tego parę zdjęć w wybranych miejscach filmu wyświetlanych przez określony czas.

zna ktoś programik który pozwoli mi dodawać te zdjęcia ? Najlepiej by robił całą obróbkę filmu i był bezpłatny lub niezbyt drogi.

pozdrawiam

Ok.

Obszedłem mój problem z dodaniem zdjęcia do filmu. Po prostu wyświetliłem zdjęcie na ekranie i włączyłem hypercam na 10 sekund. Potem już tylko dodałem do VirtualDub moje zdjęcie jako film.

Sprawa załatwiona.

Wiem że windows movie maker może dodać zdjęcia do filmu ale późniejsza konwersja tego w windows movie maker trwa wieki dlatego wolę to zrobić jak powyżej.

Sprawdź Sony Vegas Movie Studio HD Platinum