Obróbka wideo - efekty

Witam,

Chciałbym uzyskać takie efekty w Vegas Movie Studio

http://www.youtube.com/watch?v=xvGxrEG9Y2Y

Orientuje się ktoś, gdzie je mogę znaleść? Głównie chodzi mi o efekty wejscia, i efekty przesuwania się zdjęcia.

Chyba że polecacie inny program.

Co prawda to nie ten program, ale o ile się nie mylę większość z tych efektów można uzyskać w programie dołączanym do Windowsa - Windows Movie Maker.

W Movie Makerze jest to bardzo, bardzo ograniczone. W Vegasie można to zrobić tak, jak tylko zechcemy.

A więc… Bardzo łatwo to osiągnąć. Wystarczy wrzucić zdjęcie na linię czasu, kliknąć na niego prawym, wybrać “Video Event Pan/Crop”. Pojawi się takie okno:

Tutaj możesz sobie regulować, co chcesz zrobić ze zdjęciem. Możesz zmniejszyć, powiększyć, obrócić o kąt itp. Żeby była animacja “przesuwania” musisz zmniejszyć obrazek w pewnym miejscu, przesunąć tą przesuwarkę czasu na dole np. na sam koniec, następnie przemieścić ramkę obrazka w inne miejsce. Wygląda to tak:

Eh, mam nadzieję, że pomogłem. :stuck_out_tongue_winking_eye: Jakby co, to w necie jest sporo poradników do tego programu. Pozdrawiam.

jeszcze jedno pytanko, mianowicie efekt wejścia 1szego tekstu - wolne pojawianie się (takie jak po nałożeniu 2wóch tekstów na siebie). efekt wyjściowy tekstu (efekt taki sam jak w wejściowym tylko zanikanie tekstu). Jak je wstawić?