Obróbka wideo - rysowanie ścieżki ruchu obiektu

Witam serdecznie, poszukuję programu do obróbki/tworzenia wideo - lub programu z innych kategorii, który potrafi wykonać następujące czynności

na obraz statyczny tła ma zostać naniesiony mniejszy obraz (piłka) - ponadto (najważniejsze zadanie) program powinien mieć możliwość wyrysowania (lub podana współrzędnych x,y) wyrysowanej ściezki ruchy po której poruszała by się piłka.

w tym przypadku zależy mi na możliwości podglądu współrzędnych x oraz y rysowanej ścieżki

Nie jestem pewien, ale chyba w Blenderze można coś takiego zrobić. Gdzieś, kiedyś przewinął, mi się jakiś tutorial z tym. Nie dam sobie jednak ręki uciąć, gdyż Blenderem się nie bawię, ani za bardzo obróbką wideo. Ewentualnie we flashu można to w miarę szybko zrobić. Wyrysować, się na pewno da, ale czy będzie możliwość podglądu wpsółrzędnych, tego nie wiem.

Da się na 100% w blenderze zrobić, współrzędne też można śledzić, ręcznie w menu pod n, lub napisać jakiś skrypt w pythonie który będzie automatycznie wypisywał współrzędne w każdej klatce.